GRATULUJEME! Pavel Nový získal Českého lva

Publikováno 12. 3. 2018
Seriál Ulice: Pavel Nový jako Mojmír Kalina
Zdroj: TV Nova

Pavel Nový, kterého znáte z Ulice jako Mojmíra Kalinu, získal o víkendu prestižní ocenění – Českého lva za hlavní roli ve filmu Bába z ledu. A není z Ulice jediný. Za vedlejší roli v tomtéž snímku obdržela Českého lva i Petra Špalková, představitelka Blaženy Pavlicové. Oběma srdečně gratulujeme!

Přehrát poslední díl

Sympatického Pavla Nového vídáte v Ulici už několik let jako Mojmíra Kalinu. Proslavila ho role ve snímku S tebou mě baví svět, vidět jste jej mohli také například v seriálu Ordinace v růžové zahradě či ve filmech Andílek na nervy, Tady hlídám já, Otesánek, Obsluhoval jsem anglického krále, Rafťáci, Snowborďáci, Spiklenci slasti, Balada pro banditu, Amerika, Něžný barbar, Pěsti ve tmě aj. Ztvárnil už několik desítek rolí před kamerou i na jevišti, kromě toho je známý také jako moderátor. Od roku 1989 je ve stálém angažmá Studia Ypsilon. Přestože patří mezi oblíbené a populární herce už několik desítek let, ocenění se dočkal až letos, kdy získal Českého lva za hlavní mužskou roli ve snímku Bába z ledu.

 

132

Pavel Nový jako Mojmír Kalina

Zdroj: TV Nova

Seriál Ulice: Pavel Nový jako Mojmír Kalina

Hodnocení:

 

Spolu s Pavlem Novým se těší z prestižního ocenění také Petra Špalková, jež obdržela Českého lva za vedlejší ženskou roli v Bábě z ledu. Také ji znáte z Ulice. V seriálu si zahrála Pepanovu druhou ženu Blaženu. Sympatická herečka už doma jednoho Českého lva má, a to za hlavní ženskou roli ve snímku Jako nikdy. Kromě toho získala i další prestižní ocenění – Cenu Thálie, cenu Alfréda Radoka a Cenu české filmové kritiky. Od roku 2006 je členkou činohry Národního divadla. Vidět jste ji mohli například ve snímcích Šeptej, Šakalí léta, Kolja, Babí léto, Smradi, Jako nikdy či po Strništi bos.

 

Pavlu Novému a Petře Špalkové srdečně gratulujeme j jejich ocenění!

 

 

123

Petra Špalková jako Blažena Pavlicová

Zdroj: TV Nova

Seriál Ulice: Petra Špalková jako Blažena Pavlicová

Hodnocení:

 

 

TV Nova