Aktualizováno 17.2. 2017 17:11

Otevřená zpověď Rostislava Nováka st.: Rány osudu, zdrcující závislost a dojemné vystřízlivění

Zdroj: TV Nova

Smrt prvorozeného syna, smrt obou rodičů během jediného týdne, emigrace nejlepších přátel, dlouhé čekání na velkou roli a rozjímání nad skleničkami v divadelních barech. To všechno mělo za následek pád na tvrdé dno. O svých životních zkušenostech se naprosto otevřeně rozpovídal herec Rostislav Novák st.

Říká, že je na stará kolena šťastný. Od života ale schytal pěkných pár ran. Brzy a záhy po sobě mu zemřeli rodiče, vyrovnat se musel i se ztrátou prvorozeného syna a také s tím, že pro něj najednou bylo stále těžší najít si práci. Řešení problémů proto hledal v putykách. Dnes si tento sympatický herec z Ulice chodí hlavu čistit jinam, především do rodinného divadla.

Herectví je krásná profese, ale je plná pokušení. Sám se díky herectví setkat s démonem zvaným alkohol. Později, aby si výčitky ulehčil, tvrdil, že emigroval do chlastu. Ve 40 letech podstoupil léčbu a poté následovalo 14 čistých let, které jsou ale podle něj pouze na nečisto, protože součást závislosti je i recidiva, kterou si prošel.

Ulice: Rostislav novák st.
Zdroj: TV Nova

Rostislav nám ukázal i pár čísel z divadelního představení

Impuls k tomu, aby se svou závislostí na alkoholu začal něco dělat, mu dali jeho synové. Vyslechl si od nich něco, na co v životě nezapomene a co žádný otec od svých dětí slyšet nechce. Dneska se Rosťa Novák starší alkoholu ani nedotkne. A s manželkou, loutkoherečkou Annou, s níž oslavil čtyřicetileté výročí, se syny, starším Rosťou, kterého jste vídali v Ulici jako problémového kamaráda Moniky Jáchyma, a s mladším Vítkem táhnou rodinný podnik – Cirk La Putyka.
 

Jak se Rosťa se svou závislostí vypořádal se dozvíte v reportáži, stejně jako to, co mu pomohlo překonat smrt vlastního syna.

Nepřehlédněte:

HLASUJTE! Která dvojice z Ulice je do sebe nejvíc zamilovaná?

Nova.cz

Diskuze

19.2. | 07:00 adnachiel
6
Náhlasit nevhodný komentář
Nesympatický, a vskutku nechutný a odpudivý dědek.
reklama