ZÁKULISÍ ULICE: Jak vznikal módní salón? Scénograf prozradil zajímavé triky, které můžete využít i u sebe doma!

Aktualizováno 12.11. 2017 13:16
Zdroj: TV Nova

Gabriela Pumrová ze seriálu Ulice si na místě, kde stálo kadeřnictví, otevřela módní salón a splnila si tak svůj velký sen. Jak probíhala přestavba seriálových dekorací?

Přehrát poslední díl

Módní návrhářka Gabriela Pumrová, kterou v seriálu Ulice ztvárňuje Aneta Krejčíková, došla i přes obtížnou cestu ke splnění svého vélkého snu a otevřela si svůj módní salón. Lokace, kde stávalo kadeřnictví, se tak kompletně změnily. Co však za takovou proměnou seriálového místa stojí? V rozhovoru jsme se zeptali přímo zkušeného scénografa, Adama Pitry, který byl tvůrcem návrhu nového salónu.

 

„Zásadně jsou tyhle věci už postavený a jen se mění styl interiéru,“ začal Adam vysvětlovat. „Divák zkrátka nesmí pochybovat o tom, kde se vůbec postavy zrovna nachází,“ pokračoval. Celkově tak kadeřnictví nebylo nijak přestavěno a jediné, s čím se pracovalo, byly dekorace. Jak se dají prostory opticky zvětšit? Podívejte se na reportáž!

Seriál Ulice: Gábina otevírá svůj salon
Zdroj: TV Nova

I když se zpočátku může zdát, že změna interiéru není nijak zapeklitým úkol, pojí se k ní i určitá úskalí. „Zpravidla to bývá čas a peníze, jinak se to obejde bez nějakých větších komplikací,“ prozradil architekt. Čím tedy práce scénografa začíná? Dozvíte se v reportáži!

 

Dle slov scénografa vycházela proměna módního salónu právě z postavy Gábiny. „Vychází to opravdu z toho zadání, že Gábina neměla moc peněz, ale je kreativní a umí si poradit, takže takhle si zařídila ten salón,“ popisoval scénograf zajímavé kousky nábytku nacházající se v prostorách bývalého kadeřnictví.

 

A jak se módní salón líbí vám?

 

Seriál Ulice sledujte každý všední večer v 18:25 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova