Publikováno 9. 4. 2010

Kreuzer st. Jiří

Seriál Ulice: Jiří Kreuzer st.
Zdroj: TV Nova
Témata:

Najde se Simonou společnou řeč?

 

Otec Jiřího býval na fakultě postrachem všech studentů. Tento bývalý profesor literatury je totiž velmi vzdělaný pán ze staré školy, který na své okolí klade vysoké nároky. Tím vyšší, čím více je nespokojen s tím, co se kolem děje. V dnešní rychlé době mu připadá vše povrchní, bez opravdových hodnot.

 

Zloba nebo obrana?

Z profesorova rozčarování pramení jeho vnitřní nespokojenost i vztek, kterými ničí své okolí. Na lidi působí přísným, zatrpklým a nepříjemným dojmem. Jestliže jste ale v jeho společnosti o něco déle, objevíte u něj také vnitřní jiskru a nevídaný smysl pro humor. Málokdo ovšem jeho až příliš osobité poznámky dokáže skousnout.

 

Příliš náročný na své okolí

Díky profesorovým vysokým nárokům před ním málokdo obstojí. Mezi ty, kteří neobstáli, bohužel řadí i syna. Jiří ho zklamal rozhodnutím věnovat se přírodním vědám i snahou vyhýbat se otevřeným konfliktům. Partnera pro smysluplný rozhovor nenašel Jiří Kreuzer ani v domě s pečovatelskou službou, kam ho Jiří umístil. A protože se rozhodně nepovažuje za senilního dědka a nemínil si nechat líbit příkazy mladých ošetřovatelek, je opět zpátky doma, kde ztrpčuje život Jiřímu.

 

Má rád ženy s jiskrou

Jiří Kreuzer st. se nikdy zcela nevyrovnal se smrtí své manželky. Proto si za ni ani nenašel náhradu. Žádná z žen, které poznal, jí totiž nesahala ani po kotníky. Přestože je sám, nemíní se smířit s rolí starce, jenž by se na ženské vnady už jen díval. Má rád ženy s jiskrou a vlastním názorem. Právě proto ho svou osobitostí a srdečností zaujala Simona, byť jejich první setkání nedopadlo právě na výbornou.

 

TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.4. | 22:12 petr
5
vraťte prosím Vladimíra do Ulice
14.4. | 11:28 dana
0
Mě by se k vám jako partnerka,hodila p. Králová s tím svým humorem.Byla by z ...
19.4. | 22:12 petr
5
Náhlasit nevhodný komentář
vraťte prosím Vladimíra do Ulice
14.1. | 19:35 V.Brabec / Jiri Kreuzer
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dekuji vam za vase komentare. Musim rici, ze me nektere potesili :-) A predem upozornuji, ze postavu hraji, samozdrejme ze se tak ve skutecnosti nechovam.
14.9. | 03:35 maggi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrá postava, výborně zahraná. A spolu se Simonou neuvěřitelně lidské! :-)
23.2. | 14:11 Jana
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tuhle postavu nesnáším. Dědek jeden spisovnej! Kdy už pochopí, že si kdokoliv může mluvit jakk chce? Chci vidět, jestli se dočkáme toho, že jednou konečně začne mluvit taky nespisovně
29.6. | 05:00 Andrae
2
Náhlasit nevhodný komentář
Bezva role, bezva zahrana.
11.6. | 11:44 Míra
3
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Brabec hezky hraje a duo se Simonou nemá chybu!
10.6. | 16:10 ava
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to je fajn,že pí.Vránová už je jako rybička.Moc jí to přeju.Takže by scénáristy mohlo napadnout vrátit ji do seriálu a dát dohromady s Kreuzerem.Ta by mu ukázala,jak na jeho nálady.To by asi čuměl,jak by ho srovnala.Otázka je,jestli by pí.Vránová souhlasila?Necháme se překvapit.
12.5. | 17:55 dana
0
Náhlasit nevhodný komentář
P. Vránová je už jak rybička a hraje už i v divadle.
24.4. | 09:30 ava
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dana - dobrej nápad.Marie je chytrá a rázná ženská,Kreuzera by dokázala srovnat do latě a nemusela se násilím nutit do role vzdělaný,jako do dělá Simča.U Simči se tomu člověk zasměje,ale občas je to i trapný,jakou z ní dělají blbku.Třeba jak četla Nitsche jako nítě.Jenže pí.Vránová je po operaci a ...
15.4. | 15:58 atinalaskova
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Vladimír Brabec je naprosto úžasný a jsem moc ráda, že v Ulici hraje.