Aktualizováno 7.1. 2013 22:46

Neumann Eliáš

Seriál Ulice: Eliáš Neumann
Zdroj: TV Nova
Témata:

Libuščin osudový muž, otec jejího dítěte, který jí po jedenácti letech opět vstoupil do života a udělal z něj peklo.

 

Sympatický volnomyšlenkář a svobodná duše pochází z bohaté světské rodiny. Kraluje jí stejně autoritativní hlava, jakou je Boris Nekonečný. Na rozdíl od otce si ale Eliáš s Borisem odjakživa rozuměl a byl u něj jako doma. Proto mu ani nemohlo uniknout, v jakou kočku se změnila dospívající Libuška. Ta se do Eliáše po uši zamilovala. Jenže zatímco pro ni to byla první opravdová láska v jejím životě, Eliáš bral vztah s Libuškou především jako nový úžasný zážitek, který dříve nebo později skončí. A skončil v momentě, kdy vztah začal být příliš vážný. Jednoho dne se Eliáš prostě sebral a bez rozloučení odešel, aniž by někomu cokoliv vysvětloval. Několik let pak o sobě nedal vůbec vědět, a tak se ani nedozvěděl, že Libuška s ním čeká dítě – Borise.   

Eliáš se spoustu let se toulal po Evropě a živil vším možným. Na prostředí cirkusu ale nikdy nezanevřel. Zkušenosti i čich na lidi a hlavně jejich talent nakonec zúročil jako hledač talentů pro světské. Přestože mu chybí vzdělání, mezery ve vědomostech nahrazuje přirozenou inteligencí. Nemíní si nechat vnutit jakékoliv závazky a žije jen přítomností. Jenže i jeho občas dostihne minulost.

Eliáš se po jedenácti letech dozvěděl, že má s Libuškou syna. Společný život s rodinou ovšem neplánoval a opět zmizel za kšefty. Jeho ego hodně těžce neslo, když Libuška začala žít s Matějem. Několikrát se ji marně pokusil svést. Příležitost se mu znovu naskytla až po jejich rozchodu. Libušku si získal péčí o syna, kterého srovnal do latě.

Čím více měl svou rodinku jistou, tím více utahoval šrouby. Libuška i Boris museli začít fungovat přesně podle jeho představ. Když to nešlo po dobrém, donutil je k tomu po zlém. Z Eliáše se vyklubal domácí agresor, jenž své blízké drží v šachu. Protože je skvělý manipulátor, snadno dosáhne všeho, co si zamane. Dokonce i tajného sňatku s Libuškou. Povede se mu ji naprosto odizolovat od její původní rodiny?


 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku

TV Nova

Diskuze

29.3. | 18:45 JAM3S
0
Náhlasit nevhodný komentář
Umí tenhle ko*ot vůbec mluvit nahlas? Je mi úplně jedno jakýho zm*da hraje ale tohle je moc, pokaždý když přijde před obrazovku musim to ohulit jak na rockovým koncertě abych vůbec slyšel, takže sousedi o blok dál slyší každý slovo když začne mluvit někdo jinej, buď ať ho zvukaři víc zesílí nebo ať ...
28.12. | 01:03 Miroslav
0
Náhlasit nevhodný komentář
Karma: Zlá
5.9. | 12:10 El nino
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vždy když šla v Ulici část s Eliášem, seděla jsem u televize se zaťatými pěstmi. A ve chvíli, když dostával od velkého Borise co proto, bylo to u nás doma jak na hokeji po vítězném gólu.
15.6. | 20:31 Rade komičić
0
Náhlasit nevhodný komentář
doufám, že ten ,,gestapák´´ dá Libušce a Borisovi pokoj. Má chování jako GESTAPO!! Nemůžu mu nic říci než Gestapo!!!
15.6. | 18:52 Kvitko
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kvůli Eliášovi Ulici přepínám, nemohu to jeho tyranství už sledovat. To si mohu pustit krimi nebo jakékoli jiné zprávy. Doufám, že autoři seriálu budou rozumní a do pár dnů se jejich situace vyřeší, aby byla Ulice opět pohodovým seriálem.
13.6. | 19:43 Jamec
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak a největší hajzl z ULICE je zpátky, tak jen doufám, že vše dobře dopadne s Libuší a Borisem !!!! Jinak by ho mohl Olda Farský srazit ze schodů, nacpat do popelnice a zaklapnout víko !!!!!,Teda jak já ho nesnáším , vůbec bych se nedivila, kdyby Libuše vzala na sebeobranu něco do ruky !!!!
13.6. | 19:33 simo
0
Náhlasit nevhodný komentář
no sice je to dobrý herec, ale jeho karma mu je k nepoznání a je velmi zlá a je ještě nejnebezpečnější postavý ulice než Vasil, i když Vasil není zlý, ale nýbrž nebyl svatoušek!!! Doufám, že Olda mu dá na hu...
9.6. | 21:43 terezka228
0
Náhlasit nevhodný komentář
no já si myslím že je to užasnej herec skvěle tu svou roli hraje a v některých momentech když tam s tou libuškou dochází k nakemu násilí nebo jak se ted vrátí tak mě uplně marzí po zádech:)))
11.4. | 11:00 Jamec
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tenhle herec tam není, a vůbec mě tam ani nechybí!!!!Jestli se vrátí, zase budu nadávat, myslím že jestli se plánuje jejich návrat z Vídně, tak by to mohlo být bez něho !!!!
13.3. | 14:54 Tom
0
Náhlasit nevhodný komentář
Lidi proberte se, je to jen role, někteří magoři tady na něj nadávají, jak kdyby to ani nebyl herec, ale byl tam sám za sebe. Hraje to dobře, aspoň trocha zpestření a nejsou tam všichni "slučníčkoví" a "bájo suproví". :D:D:D Otřesné výrazy. Jen ať tam zůstane co nejdél, aspoň ...