Publikováno 4. 6. 2007

Petříková Hana

Témata:

Bude konečně s Tomášem šťastná? Hanka je bezprostřední mladá žena se zápalem pro obor a na první pohled zjevnou snahou přiblížit studentům biologii atraktivnější formou než jen odříkáváním pasáží z učebnic.

Zájem o přírodu a její ochranu se v ní probudil již v dětství a během života se neustále prohluboval. Po státnicích proto nějaký čas cestovala po světě se členy mezinárodního sdružení ochránců přírody, ale nakonec se rozhodla pro klidnější způsob života. Vrátila se do Prahy, našla si místo učitelky biologie na gymnáziu a do přírody začala vyrážet o víkendech či o prázdninách s partou nadšenců, která sbírá po lesích odpadky nebo likviduje nedovolené skládky.

Vedle ochrany životního prostředí se o svém volnu zabývá také sledováním novinek z oboru. Sleduje zejména statě svého oblíbeného entomologa Tomáše Jordána. Z jeho prací totiž cítí opravdovou lásku k přírodě i podobné nadšení pro její krásy. Za jejím obdivem se však tak trochu skrývá i skutečnost, že tohoto přírodovědce zná osobně, neboť v době jejích studií působil na vysoké škole jako externista. A pokaždé přednášel s takovým zaujetím, že Hanka sotva dýchala, aby jí neuniklo ani slovíčko. O to více byla potěšena, když zjistila, že jejími žáky jsou i Jordánovy děti. Využila proto příležitosti a s uznávanou vědeckou kapacitou navázala kontakt, aby domluvila cyklus přednášek o ekologii. Současně se začala živě zajímat o Tomášovu práci... 

TV Nova

Diskuze

12.8. | 15:33 Fuj fuj
2
Náhlasit nevhodný komentář
Otrasna zrudna zenska. Odstavaju jej usi, posobi ako mimozemstan. Strasne je odporna aj herecka aj postava jeblej Hanky. Estze online sa jej sceny daju preskocit.
11.2. | 08:51 Radim
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ale Tesařík je zase divnej:)
20.1. | 08:37 Hana
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dej to dohromady s Tesaříkem , Tomáš je na Tebe starej.