Překvapivá vyznání, neodolatelná pokušení, velké zvraty, loučení, kolaps i těžké zkoušky. Co se bude dít v Ulici tento týden?

Publikováno 20.10.2019


Je tu týden těžkých zkoušek, které čekají nejen Lumíra a jeho blízké, ale také třeba Rozinu a její rodinu nebo Jardu a Janu. Právě tihle dva se dostanou do bodu, který je pro jejich vztah zásadní. Jak to s nimi bude dál? Jaké velké dilema najednou řeší Matěj a Katarína? Jak přijme Mariin coming out Vlastimil Pešek? A co hrozí Karle a Márovi? Nejen na tyto otázky odpoví nové díly Ulice. Co všechno přinesou?

Velké dilema

Co všechno uděláme pro ty, které milujeme? A co oni pro nás? Katarína a Matěj se stále ještě poznávají. Pořád úplně netuší, jaký poklad a oporu v tom druhém mají. To se obvykle zjistí až při nějaké krizovce. A právě ta u nich nečekaně nastane. To, co vypadá jen jako banální společenská večeře, se najednou zvrtne takovým způsobem, že se Katarína docela zapotí, aby Matěje zachránila před obrovským průšvihem… Podaří se? Co se vlastně stane a jak se to podepíše na jejich vztahu? Před jaké nečekané dilema jsou náhle postaveni?   

Neodolatelné pokušení  

Jak málo někdy stačí, aby člověk podlehl svým citům a přitažlivosti toho druhého, i když se s tím snaží ze všech sil bojovat? Jak zabránit vlastnímu selhání, pokud nechceme udělat osudovou chybu, za kterou bychom zaplatili hodně vysokou daň? Jana a Jarda všem neustále svorně tvrdí, že jsou jen přátelé. Pravda je ale trochu jiná, což si pomalu uvědomují i oni dva. Tento týden se ocitnou na křižovatce svého vztahu. Najednou zjistí, že pro toho druhého znamenají mnohem víc, než tušili. A že oboustranná přitažlivost je větší, než čekali… Co se mezi nimi stane? A jak to ovlivní jejich vztah i přátelství?

Tanec na minovém poli

Jsme dostatečně silní na to, abychom čelili následkům svých špatných rozhodnutí? Dokážeme přiznat pravdu sobě i ostatním? Lumír už teď lituje toho, že se znovu zapletl s Pokladníkem, že přijal jeho nabídku a upsal se ďáblu. Teď musí splácet svou daň, která je mnohem vyšší, než čekal. Ke zdi ho přitlačí nejen Pokladník, ale také Pavel, Gábina či Denisa… Co všechno a komu nyní hrozí? A k čemu se Lumír odhodlá?

Těžká zkouška

Má být člověk upřímný a riskovat, že jeho okolí pravdu nepřijme a že kvůli tomu přijde o své blízké, nebo raději mlčet či si vymyslet milosrdnou lež, aby ochránil sebe i ty, na kterých mu záleží? Marie se rozhodla jít s kůží na trh a přiznat Blance a vnoučatům svůj coming out. Právě Blanka to u mámy nedokáže vstřebat, přestože se o to hodně snaží. Pro obě je to velmi těžké, ale Marii čeká ještě jedna zkouška – říct pravdu i svému bráchovi… Jak to Vlastimil Pešek přijme? Jak Amálie? A co Blanka nezvládne?

Hrozba na obzoru

Jaké překážky musíme občas zdolat, abychom dosáhli toho, po čem toužíme, abychom byli šťastní s těmi, jež milujeme a kteří se stali součástí našeho života? Karla a Mára pomáhají malému Vojtovi překonat jeho traumata, snaží se mu vnést do života zase světlo a radost. Již brzy ale zjistí, že jim osud staví do cesty další překážky... Jaké? A jak na tom Vojta nyní je?   

Odhalená tajemství a loučení

Jak najít společnou řeč s těmi, kterým jsme nechtěně ublížili svými činy a rozhodnutími? Rozinin čas v Čechách se krátí. Již o víkendu odlétá s Victorem na rok do světa, aby si splnila svůj sen a nasbírala další cenné zkušenosti. Ještě před tím, než si sbalí kufry, by se ráda udobřila s mámou a dědou, rozloučila se všemi blízkými, na kterých jí pořád hodně záleží, i když oni si v poslední době myslí pravý opak. Hned po víkendu udělá první krok k usmíření s mámou. A okamžitě při tom odhalí jedno její malé tajemství… Co Rozina náhodou zjistí? Najdou si s mámou a dědou k sobě zase cestu? Co je pro Rozinu nyní nejtěžší? 

Kolaps

Dokážeme odhadnout své síly, nebo zbytečně riskujeme zdraví kvůli práci, vlastní firmě či snaze pomoci blízkým? Václav Beneš na sobě stále pociťuje následky těžkého zranění, jež utrpěl na začátku roku při autonehodě. Varovné signály těla si příliš nepřipouští kvůli těhotné dceři, teď se mu to ale vymstí. V pradlence najednou zkolabuje… Jak vážné to s ním je? A co všechno jeho kolaps rozpoutá v rodině?   

Rizika dobývání

Co všechno člověk někdy udělá, aby sbalil tu, kterou si vyhlédl? Je úplně jedno, jestli mu je dvacet, čtyřicet, šedesát či víc. Chce zapůsobit, snaží se, aby si ho dotyčná všimla, dělá věci, které by jinak neudělal. Výjimkou není ani Petr Kaštan, jenž vezme útokem Marii. Bohužel netuší, že Marie není z těch, které omdlévají pokaždé, když je něco vyleká, nýbrž reagují přesně opačně – dobře mířenou ranou… Co se stane? Jak Kaštan doplatí na své namlouvání?

Nenechte si ujít nové díly Ulice vždy od pondělka do pátku od 18:25. Přinesou velká vyznání, nečekané zvraty, smutné loučení, těžké zkoušky, nové naděje i humorné okamžiky.   

Na nejnovější odvysílanou epizodu se můžete podívat zde.

Na nejnovější odvysílanou epizodu se můžete podívat zde.