Chat s prof. MUDr. Hanou Papežovou, CSc.: Anorexie může zničit život

Aktualizováno 10.05.2018

Seriál Ulice: Chat s prof. MUDr. Hanou Papežovou, CSc., vedoucí lékařkou Centra pro léčbu poruch příjmu potravy Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN
Zdroj: TV Nova

S Marcelou, která trpí mentální anorexií, to začíná být docela nahnuté. Na co by si měli dát její blízcí nyní pozor? Jak zle na tom Marcela doopravdy je? Hrozí něco podobného i vám nebo vašim blízkým? Ve středu jste probírali na chatu vše, co vás o poruchách příjmu potravy zajímá, s prof. MUDr. Hanou Papežovou, CSc.

Přehrát poslední díl

Zpočátku musela Marcela zhubnout pár kilo kvůli škole, pak se jí to ale vymklo z rukou. Z hubnutí se stala posedlost, Marcela začala trpět poruchou příjmu potravy. Před okolím to maskuje, jak jen to jde, ignoruje varovné signály, které jí její tělo dává. Je to s ní už docela nahnuté, což si uvědomuje hlavně Radka, vrchní sestra, která má z nemocnice spoustu zkušeností a ví, kolik uhodilo. Jak vážné to s Marcelou je? Kam až by to mohlo zajít? Jak podobné případy řeší profesionální tým Centra pro poruchy příjmu potravy Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN?

 

 

Spousta lidí si stále neuvědomuje, jak závažné a zákeřné onemocnění je porucha příjmu potravy. Mnozí to zlehčují, samotní nemocní si často odmítají připustit, jak zle na tom jsou. A bohužel to občas může zajít tak daleko, že začnou být ohroženi na životě. Je to i případ Marcely? Co by mělo být varovným signálem pro nemocné i jejich okolí? Komu všemu hrozí porucha příjmu potravy? Co dělat, pokud má člověk podezření, že se to týká jeho nebo někoho z jeho okolí? Ve středu 11. dubna jste probírali na chatuprof. MUDr. Hanou Papežovou, CSc., vedoucí lékařkou Centra pro léčbu poruch příjmu potravy Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN, vše, co vás o poruchách příjmu potravy zajímá.

 

CHAT S PROF. MUDR. HANOU PAPEŽOVOU, CSC., VEDOUCÍ LÉKAŘKOU CENTRA PRO LÉČBU PORUCH PŘÍJMU POTRAVY PK 1. LF UK A VFN , NAJDETE V RUBRICE ROZHOVORY.

 

Za všechny zaslané dotazy vám děkujeme.

 

UKÁZKA z úterní Ulice: Marcela v bezvědomí: Co se stane těsně před jejím kolapsem?
UKÁZKA z úterní Ulice: Marcela v bezvědomí: Co se stane těsně před jejím kolapsem?

 

UKÁZKA ze čtvrteční Ulice: Nebezpečné hubnutí! Co by mělo Marcelu varovat?
UKÁZKA ze čtvrteční Ulice: Nebezpečné hubnutí! Co by mělo Marcelu varovat?

 

 


 


Co přinese epizoda 3757?