Aneta Krejčíková jde za svým snem

Aktualizováno 11.08.2016

Seriál Ulice: Aneta Krejčíková jako Gábina Pumrová

Jen co se Aneta Krejčíková objeví na obrazovce, okamžitě si jí všimnete. Výrazná představitelka Gábiny Pumrové ale přiznává, že s rolí v Ulici od určité chvíle už vůbec nepočítala…


Role v Ulici je tvojí první rolí. Jak ses k ní vlastně dostala?
Přes konkurz, na který mě poslala Alena Kubálková z dětské herecké agentury. Tehdy to bylo vtipné, protože já jsem tam byla z těch lidí úplně nejmladší. Jenže když je ti míň jak patnáct, tak prý nemůžeš tolik natáčet.

Tobě ještě v té době patnáct nebylo?
Ne. Asi týden předtím jsem oslavila teprve čtrnáctiny.

A vás se tam na věk neptali?
No právě. Jak jsme se tam všichni sešli, tak pan režisér Klein začal: „Prosím vás, není tady někdo, komu není ještě patnáct? Doufám, že snad ne, ale pro jistotu se vás ještě ptám..." S mamkou jsme se na sebe podívaly a ona hned: „No přihlas se!" Tak jsem se přihlásila a on na to: „Ale to je špatný, s vámi jsem počítal pro takovou epizodku..."

Co ty na to?
Dostalo mě to. Tam jsem byla ještě silná a držela se, ale když jsem zašla za roh, tak jsem se rozbrečela. Před tím jsem v ničem jiném nehrála, proto jsem z toho byla dost špatná. Ale příští den se mi ozvali,

že pro mě mají Pumrovou. J

To vypadá jak z amerického filmu o našinci, který ke štěstí přišel...
A to ještě nevíš, že jsem si dlouho myslela, že se k hraní vůbec nedostanu. Sice jsem to chtěla dělat, ale tím, že v rodině nikoho takového nemáme, tak mi všichni říkali: „Prosím tě, ty to v životě dělat nemůžeš." A tak jsem si odmalička říkala, že herectví je asi jenom pro nějaký děti producentů, režisérů atd., atd.

Jak ses k němu tedy dostala?
Máma měla asi před pěti lety třídní sraz se základkou. Její nejlepší kamarádkou byla dětská herečka Monika Kvasničková. No a když jí maminka ukazovala naše fotky, tak se jí Monika zeptala, jestli jsme v nějaký herecký agentuře. Jenže my tehdy vůbec nevěděli, co to je. (smích)

Takže díky Monice Kvasničkové ses dostala do své agentury?
Vlastně jo. Dala nám kontakt na Alenu Kubálkovou z A-casting agentury. S nima jsem v létě jela na herecké soustředění, kde ze mě vytloukli, co jsem. Hlavně oni ve mně vzbudili tu touhu nedělat už nic jiného než hraní.

Máš ještě nějaký další sen?

Teď jsem na konzervatoři a po ní bych ráda do zahraničí. Vysoká škola mě nikdy nelákala, ale chci umět jazyk, hlavně angličtinu. A hrát divadlo. Laťku mám hodně vysoko, nerada bych to zakřikla. Ale kdyby se to podařilo... Kdybych to tak hrozně moc nechtěla, tak asi nejsem ani v Ulici, ani na konzervatoři...

Tak držíme palce a díky moc za rozhovor.


Co přinese epizoda 3773?