MUŽ MNOHA TALENTŮ: Václav Kopta není jen Rudolf Hložánek z Ulice. Věděli jste, čemu všemu se věnuje?

Aktualizováno 20.07.2017

Seriál Ulice: Představitel Rudolfa odboural celý štáb
Zdroj: TV Nova

Tušili jste, kolika činnostem se Václav Kopta věnuje? Sympatický Rudolf Hložánek z Ulice je vskutku renesanční člověk!

Přehrát poslední díl

Vydrž Prťka, vydrž!“ Tuto větu z oblíbené komedie Sněženky a machři z prostředí lyžařského výcviku zná téměř každý. Možná ale netušíte, že ji zde pronáší právě 17letý Václav Kopta jakožto student, který volá svému lyžařskému instruktorovi!
 

Václav dnes slaví 52. narozeniny a od doby, kdy se film Sněženky a machři natáčel, uplynulo už neskutečných 34 let. Film se po 25 letech dočkal i svého pokračování, a zařadil se tak mezi další snímky, které se na „místo činu“ s původním hereckým obsazením vrací i po letech.

Zdroj: Nova.cz

Václava Kopta si dále zahrál například roli sympatického školníka v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Momentálně se na televizních obrazovkách objevuje hlavně díky seriálu Ulice, kde se objevuje od roku 2014 jako Rudolf Hložánek.

Věčný optimista Václav Kopta: Za mé vtípky může „koptimismus“!
Věčný optimista Václav Kopta: Za mé vtípky může „koptimismus“!


Václavovi zcela jistě koluje v žilách umělecká krev.
Je totiž synem textaře Pavla Kopty a vnukem básníka a překladatele Josefa Kopty, který je například autorem románu Hlídač č.47.

 

Svoji nynější manželku Simonu Vrbickou poznal už při studiu na Pražské konzervatoři. Tam také studoval hudebně dramatický obor. Byla to jeho první láska, která ovšem vydržela dodnes. Společně vychovávají dcery Františku a Janu.

Během studií hostoval například v divadle E. F. Buriana a ve Vinohradském divadle a od roku 1986 je stálým členem hudebního divadla Semafor. Václav se ale mimo herectví ve velké míře věnuje také hudbě a textařině. Na svém kontě má již několik muzikálů. Spolupracoval například na vzniku muzikálu pro Divadlo J.K.Tyla v Plzni Edith vrabčák z předměstí, Lucrezia Borgia v Národním Divadle, Člověk, zvíře, ctnost (Divadlo Na Fidlovačce), Kráska a zvíře (Divadlo J. Grossmana, Národní divadlo), Někdo to rád horké (Stavovské divadlo – s hudbou Petra Maláska) nebo Jak udělat kariéru snadno a rychle (Divadlo na Vinohradech).

 

Mimo to působí jako klavírista v řadě souborů. Jako klavíristu jste ho na obrazovkách TV Nova mohli přes dva roky vídat například v zábavném pořadu Richarda Genzera a Michala Suchánka v Mr. GS. Václav je také autorem písňových textů pro řadu interpretů naší populární hudby – jako jsou Hana Zagorová, Marta Kubišová nebo Leona Machálková. Díky svému hudebnímu zaměření se mimo jiné objevil také jako hostující porotce v první řadě zábavné show Tvoje tvář má známý hlas!

Zdroj: TV Nova

Přes veškeré nadání a umělecké aktivity má Václav Kopta ještě jednu velkou lásku. Už od puberty ho totiž fascinuje autobusu Škoda 706 RTO, na jehož řidiče si ve svém pokoji, jak sám prozradil, hrával celé dětství, a dokonce i během dospívání.
 

My Václavovi přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v osobním životě, ale také na poli hudebním a hereckém!


VIDEO: Výbuchy smíchu a jeden fórek za druhým! Jak si ze sebe utahují představitelé Simony a Rudolfa?
VIDEO: Výbuchy smíchu a jeden fórek za druhým! Jak si ze sebe utahují představitelé Simony a Rudolfa?


Hodně POVEDENÁ KLAPKA! Co odbouralo celý štáb?
Hodně POVEDENÁ KLAPKA! Co odbouralo celý štáb?

 


Epizoda 3278

Epizoda 3278

Veronice se nečekaně ozve Marcela, které se trochu zkomplikuje den. Do Prahy…

Matěj v šoku. Co Katarína zvažuje?