Mnoho Tváří Hany Holišové: Nadaná herečka, zpěvačka i tanečnice slaví narozeniny! Co jste o ní netušili?

Aktualizováno 04.09.2017

Hana Holišová - 2
Zdroj: facebook.com

Hana Holišová, představitelka Veroniky Maléřové ze seriálu Ulice, je vynikající herečkou. V první řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas však diváky překvapila svými pěveckými kvalitami. Klidně by mohla rozjet sólovou pěveckou kariéru! Jak to, že je ve zpěvu tak dobrá?

Pehrt posledn dl

Herečka Hana Holišová alias Veronika Maléřová ze seriálu Ulice dnes slaví 36. narozeniny! V zábavné show Tvoje tvář má známý hlas ukázala, že není jen talentovanou herečkou, ale také velmi dobrou zpěvačkou. Možná právě díky tomu, že vyniká v obou těchto uměleckých řemeslech, soutěž vyhrála. Jak to, že je Hana Holišová tak dobrou zpěvačkou?

 

Zdroj: TV Nova

Vše začalo ještě když byla malá. Hanka se narodila 6. srpna 1980 v Brně do hudebnické rodiny. Její otec Evžen Holiš byl dirigent a korepetitor a matka Hana Horká sólistka a učitelka zpěvu na herecké JAMU.

 

I její nevlastní otec, se kterým Hanka po rozvodu rodičů vyrůstala, se věnoval hudbě. Byl zpěvákem a hercem v brněnském Národním divadle. To jsou hlavní důvody, proč je Hana Holišová kromě talentované herečky také skvělou zpěvačkou, jak ukázala v show Tvoje tvář má známý hlas. Hudbu má prostě v krvi!
 

Kdyby se nestala herečkou, možná by byla paní učitelkou. Vystudovala totiž střední pedagogickou školu. Během té však začala tíhnout více k muzice. Během studia musela totiž chodit pravidelně na hodiny klavíru, kytary a flétny. Později začala zpívat a hrát ve školní kapele. I když původně neměla v plánu, ubírat se uměleckým směrem a hudbě se věnovala jen pro zábavu, po maturitě nakonec zamířila na JAMU.

Zdroj: facebook.com

Původně ještě přemýšlela o psychologii nebo jiné pomáhající profesi. K tomu, aby podala přihlášku na JAMU, ji dovedl až tatínek. Hanka tedy začala studovat činohru, i když nejprve chtěla na muzikál, kam ji však kvůli tanečním nedostatkům nepřijali. Dnes už by Hanka určitě prošla, jelikož během Tvojí tváře absolvovala trénink s jedním z nejlepších choreografů v Čechách – Yemim A.D. Ten ji za její taneční um naopak velmi chválil!

Zdroj: TV Nova

Po studiu na JAMU se Hana Holišová věnovala činohře a muzikálu. Debutovala v roli Kathy Seldenové v muzikálu Zpívání v dešti. Hudbě se tedy věnovala už od malička a v jejím životě hrát důležitou roli. V Tvojí tváři své kvality jen potvrdila!
 

Její hlas můžete slyšet dokonce ve filmu Bolka Polívky, Dědictví aneb Kurva se neříká, kde nazpívala hlas zpěvačky na zábavě, kterou ztvárnila Terezie Rotterová.

FOTKY: Z malého kluka maturantem a tátou… Jak šel čas s Frantou Hrubým?
FOTKY: Z malého kluka maturantem a tátou… Jak šel čas s Frantou Hrubým?

FOTKY: Václav Svoboda si dává pořádně do těla a pochlubil se i krásnou partnerkou
FOTKY: Václav Svoboda si dává pořádně do těla a pochlubil se i krásnou partnerkou


Co přinese epizoda 3757?