ZE ZÁKULISÍ: Jak se v seriálu Ulice připravovala bezdomovecká linka? Scenáristé měli nečekanou pomoc! VIDEO

Aktualizováno 30.12.2018


Scenáristé seriálu Ulice se na dějovou linku s bezdomovectvím připravovali opravdu důkladně. Ve spolupráci s časopisem Nový prostor, který pomáhá lidem v tíživé životní situaci, se setkali s bezdomovci Asterixem a Bróňou. Asterix je bez domova už dlouhých 28 let. Na svůj osud si však nestěžuje, i když dům, ve kterém bydlel se svou sestrou a mladším bratrem, koupil cizí muž v restituci a následně je všechny vyhodil...

Přehrát poslední díl

Asterix, stejně jako ostatní lidé v tíživé situaci, prodává na předem vyznačených místech časopis Nový prostor. Za každý prodaný kus má polovinu z ceny. V každém čísle vychází rubrika se známou osobností, kterou si lidé bez domova píší sami.

Zdroj: TV Nova

Byl to právě Asterix, který se stal pro scénáristy seriálu Ulice předlohou nové dějové linky. Co vše se herec Rosťa Novák a jeho kolega Dušan Sitek od Asterixe naučili, se dočtete právě v nejnovějším čísle časopisu Nový prostor, který vychází každý měsíc a zakoupit ho můžete přímo na ulici. V rámci spolupráce jej budou dokonce jeden den herci prodávat! Jak se na prodej časopisu těší herec Dušan Sitek? „Mám výhodu, že si nemusím brát kostým, protože byli v podstatě oblečeni tak jako já,“ smál se.

Zdroj: TV Nova

Už příští týden si Rosťa a Dušan vypůjčí od Asterixe vozík a společně vyrazí na Strossmayerovo náměstí a metro Ládví, kde budou prodávat aktuální číslo časopisu Nový prostor.

 

Sledujte sociální sítě a stránky seriálu Ulice, aby vám neuniklo přesné datum prodeje časopisu!


Nová role pro Rostislava Nováka: Jako Luboš Mareček vyrazí spolu s Arnoštem do ulic. Potkat je můžete i vy!
Nová role pro Rostislava Nováka: Jako Luboš Mareček vyrazí spolu s Arnoštem do ulic. Potkat je můžete i vy!

TIPUJTE! Dozví se Jirka o Šárce a Martinovi?
TIPUJTE! Dozví se Jirka o Šárce a Martinovi?