HLASUJTE! Schvalujete Matějovo rozhodnutí věnovat oběti nehody peníze?

Zdroj: TV Nova

Matěj se snaží odčinit, co způsobil, a tak věnoval oběti nehody sto tisíc jako kompenzaci za újmu. Udělal to bez konzultace s právníkem, navíc na to nemá svědky a ani si nenechal převzetí peněz podepsat. Schvalujete toto jeho bezprostřední jednání? Hlasujte v naší anketě!

Přehrát poslední díl

Matěj má obrovské výčitky svědomí kvůli nehodě, pří které nechtěně a ne úplně vlastní vinou srazil autem člověka. Sice se mu trochu ulevilo, když zjistil, že oběť bouračky přežije, ale i nadále se obává následků, jež mohou být trvalé. Matěj si vyčítá, že nehodě nezabránil, že zničil či pořádně zkomplikoval život oběti i jeho rodině. Oběti se omluvil, nyní se ještě snaží odčinit, co způsobil, a pomoci, jak jen to jde.

 

Těžce raněnému panu Benešovi se Matěj jeden den omluvil a hned následujícího dne mu věnoval jako kompenzaci sto tisíc. Pana Beneše tím dost zaskočil. Nejprve si od něj peníze ani nechtěl vzít, ale Matějovo gesto zároveň ocenil, protože něco takového nebývá zvykem. Má to však malý háček. Matěj to udělal spontánně, bez konzultace s právníkem, beze svědků, dokonce si nenechal převzetí peněz ani podepsat. Schvalujete jeho jednání, nebo dáváte za pravdu spíš Eddiemu, jenž si myslí, že by měl být Matěj opatrnější a vše předem probrat s právníkem?


Hlasujte v naší anketě! Schvalujete Matějovo rozhodnutí věnovat oběti nehody peníze?

 

Anketa

Schvalujete Matějovo rozhodnutí věnovat oběti nehody peníze?

Hlasovalo 4867 lidí.
V této anketě již není možné hlasovat.

 

 

 

 

 

 

TV Nova