Peškova neteř Blanka bude hodně ostrá: S nelehkou životní situaci se vyrovnává po svém!

Publikováno 17. 8. 2018
Zdroj: TV Nova

V nové sezóně seriálu Ulice se objeví Blanka Voláková, kterou ztvární Linda Rybová. Jak zasáhne do děje? Bude to opravdu ostré!

Přehrát poslední díl

Sebevědomá, samostatná, úspěšná a rozvádějící se. Taková je zubní lékařka Blanka Voláková, která přijíždí z Jihlavy do Prahy navštívit po letech svého strýce Vlastu Peška. V té chvíli ještě netuší, jak moc osudové tohle setkání pro rodinu Peškových vlastně bude...

Linda Rybová alias Blanka Voláková - 4
Zdroj: TV Nova Linda Rybová alias Blanka Voláková

Lindo, jaká je podle vás Blanka Voláková?
Je to docela komplikovaná osoba, která vchází do děje s velkým problémem. Dostala se do nelehké životní situace – rozvádí se a má dvě dospívající děti. V tuhle chvíli nemá úplně kladný postoj k mužům. Ale není to žádná uplakaná oběť a chudinka, naopak se s tou situací vyrovnává poměrně razantním způsobem. Pro mě je Blanka zajímavá, má několik poloh, není to jednostrunná hotová postava, která se nevyvíjí. Její další stránky se ale projeví až později, všechno má svůj čas.

 

Jak Blanka zasáhne do děje Ulice?
Blanka do Ulice přichází se svojí matkou Marií, kterou hraje Jitka Smutná, a obě citelně zasáhnou do osudu rodiny Peškových. Její strýc je Vlasta Pešek, s nímž jsou si v některých ohledech podobní. Zajímavé to začne být ve chvíli, kdy se potkává s Evženem. Ti dva si velmi nesednou, mají na sebe averzi. Blanka je v podstatě normální ženská, ale na muže nemá aktuálně náladu, on je navíc úplně jiného druhu než ona, má jiné společenské postavení. Budou to mít mezi sebou velmi napnuté, Blanka na něj bude opravdu dost ostrá.

 

To může být zábavné natáčení...
Baví mě to i proto, že vím, co se s Blankou bude dít dál. Můžu si to rozvrhnout a fázovat, což bývá v seriálech problém, protože někdy pomalu nevíte, co vás čeká druhý den. A tak můžete hrát jeden den něco nesmyslného, protože další se to přelomí v něco, co nečekáte. Tady vím, jaké události Blanku čekají a co ji ovlivní. Chtěla bych, aby měla i nějaký smysl pro humor. Tak uvidíme...

Linda Rybová alias Blanka Voláková
Zdroj: TV Nova Linda Rybová alias Blanka Voláková

Vidíte v ní nějakou podobnost se sebou?
Člověk vždycky čerpá nějak sám ze sebe, Blanka mi svou povahou není moc vzdálená, ačkoliv některé situace bych asi neřešila tak razantně jako ona. Některé její vlastnosti mám upozaděné.

 

Se seriály máte bohatou zkušenost, ale vstoupit do třináct let běžícího seriálu pro někoho nemusí být jednoduché...
Přiznám se, že já mám přechody složité. Vždycky mi chvíli trvá, než se sžiju s kolektivem, než si zvyknu. Nejsem člověk, který někam nastoupí a je okamžitě v klidu. Jsem pořád ve fázi rozkoukávání, ale tady jsou všichni hrozně milí, pořád mě někam vodí, starají se o mě a snaží se, abych se tu neztratila.

 

S Danou Syslovou jste se potkala už při natáčení Ordinace v růžové zahradě. Jaké bylo setkání s ostatními hereckými partnery v Ulici?
S Danou Syslovou jsme se od natáčení Ordinace viděly jen párkrát, byla jsem moc ráda, když jsme se tady zase potkaly. S panem Hrušínským jsem se viděla poprvé až v Ulici, a tak jsem se tak přirozeně ostýchala, ale nakonec to bylo v pohodě. S Martinem Fingerem se potkáváme, ale nikdy jsme spolu nepracovali a hrát s ním je zábavné. Nemám si vůbec na co stěžovat.

Linda Rybová alias Blanka Voláková - 1
Zdroj: TV Nova Linda Rybová alias Blanka Voláková

Co vám řekli doma na to, že budete součástí denního seriálu?
Děti jen protočily oči, že zase nebudu doma.

 

Budou mít povinnost dívat se na Ulici?
Určitě ne. My se na televizi moc nedíváme. Já s Davidem vůbec, na to nemáme čas, a děti to mají tak lehce zakázané. V čase, kdy běží Ulice, bývají na kroužcích nebo se připravují na druhý den do školy.

 

Takže vůbec nevíte, jak váš muž David Prachař exceluje ve Specialistech...?
Davide, promiň, Specialisty jsem viděla asi jenom jednou nebo dvakrát. Já se mu spíš posmívám, že pořád někde běhá s pistolí, honí zločince a dělá, že je major Vondráček.

Linda Rybová alias Blanka Voláková - 3
Zdroj: TV Nova Linda Rybová alias Blanka Voláková

A vy teď máte docela honičku v Ulici. Jak řešíte rodinný rozvrh?
Říkáme tomu uděláme si týden“ a to znamená, že si cestou na zájezd říkáme, kdo má co v budoucím týdnu na starosti. David to má šílené, Specialisté jsou opravdu nároční a já takových patnáct večerů v měsíci nejsem doma.

 

Proč Evžen poštve na Blanku policii? Na to se podívejte ve videu!

 

Komu Blanka zasáhne do života nejvíce? Na to se nezapomeňte dívat v premiérových dílech! Seriál Ulice po prázdninové pauze startuje už 20. srpna.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova