Helena Němcová: Natáčení pusy s Mikim jsem se trochu bála

Seriál Ulice: Míša Krausová
Zdroj: TV Nova

Říkala jsem si: „Bude tam celej štáb, to bude hroznej trapas,“ vzpomíná na natáčení první pusy Míši a Mikiho představitelka Míši Helena Němcová. Jak nakonec toto natáčení proběhlo? Zažila Helena něco podobného jako Míša? Jaké má ona sama zkušenosti s emo světem? Čtěte první část velkého letního rozhovoru s Helenou Němcovou.

 

Bylo pro tebe nějaké natáčení hodně náročné? Bála jsi se něčeho?
Obávala jsem se toho, co se bude teprve vysílat, takže o tom teď ještě nemůžu mluvit. A pak jsem se taky obávala natáčení, kdy bylo hodně obrazů a hodně textů, i když vím, že se to dá naučit.
 
Seriál Ulice: ep. 1986 - Míša se poprvé políbí s Mikim
Zdroj: TV Nova
 
Jak se ti točila první pusa Míši a Mikiho? Neměla jsi obavu i z tohoto natáčení?
To jo, to jsem měla. Říkala jsem si: „Bude tam celej štáb, to bude hroznej trapas.“ Toho jsem se trošku bála. Ale najednou se to vyvrbilo, že to bylo hodně v pohodě. Dali jsme tam i takovej návrh, že jsem na Vaška při zkoušce nejdřív jakoby spadla a panu režisérovi se to hodně líbilo. Tak jsme to pak zahráli i při ostrý.
 
PŘIPOMEŇTE SI:
 
Chápeš Míšinu uzavřenost poté, co ji Miki odmítl jako svou holku? Jak by ses zachovala ty?
Určitě to chápu, protože jsem to taky nejednou zažila. Někdy chtěl být kamarád on, někdy jsem chtěla být kamarádka já. Takže se do Míši úplně dokážu vcítit, protože mám vlastní zkušenost ze života. Když mi bylo asi deset, jedenáct, tak mě odmítnul kluk z gymplu. A to teda bylo hrozný. :-)
 
 
Míša se dostala díky Alexovi do emo světa. Máš s ním nějaké osobní zkušenosti?
Je to má generace. Ale já jsem k emu nikdy netíhla, i když ten styl je pěknej.
 
Seriál Ulice: ep. 2002 - Míša našla spřízněnou duši v Alexovi...
Zdroj: TV Nova
 
Znáš nějakého emaře?
Znám, mám kamarádku, která už emo není, ale něco jí zůstalo. Má bílý vlasy, moc jí to sluší. Z ema se dostala do elegance, je to fakt pěkná slečna. Jak je emo moje generace, tak jsem se s těma lidma stýkala. Jsou v pohodě, je s nima sranda.
 
Míša si prošla stěhováním i několika dost nepříjemnými chvilkami. Co si myslíš ty, co pro ni bylo v posledním roce asi nejtěžší?
Určitě Mikiho odmítnutí. To vlastně odstartovalo všechny ty problémy a uzavření se do sebe. A pak ještě to, že ji zase chtějí vytrhnout z prostředí, na který si už zvykla. Navíc tam má nablízku Mikiho a ví, že i když s ním nebude, tak tam pořád je. Potom pro ni budou ještě hodně těžké chvilky, které se stanou po prázdninách.
 
 
Bylo nějaké natáčení, na které ses těšila?
Na tu změnu Míši, na tu jsem se těšila opravdu hodně. :-)
 
K Míše zpočátku neodmyslitelně patřil Kája. Jak jste se sžívali?
Když jsme spolu začínali bydlet, tak mi Kája hodně často lezl po klávesnici a byl hrozně vtipnej. Myslím, že jsme se sžili hodně dobře. Třeba sestra se ho zezačátku bála. A pak najednou: „Ty můj ňunínku!“ A švagr taky: „Čau, kámo! Jak se máš?“ Takže super.
 
Míša Krausová a potkan Kája
Míša ztratila svého miláčka.
 
Vy máte doma pořádný zvěřinec. Jak na Káju reagovala ostatní zvířata?
Zvěřinec byl. Činčilu jsme dali kamarádům, protože na ni nebyl čas. Ona stejně přes den spí a v noci je aktivní. My to máme naopak. Potom jsme měli želvičky, ty na Káju moc nereagovaly, protože jsou pořád v akvárku. A pejsci ho chodili očuchávat.
 
Nezaútočili na něj?
Ne, ne. Oni to jsou sice krysaříci, takže lovecký psi, co jdou hlavně po myších, ale jak už jsme měli činčilu, tak si zvykli. Prostě kamarádi. :-)
 
Děje se ti odbourávání na place?
Často. Hlavně ve škole. Potom samozřejmě i v ateliérech. Díky Ulici se teď už dokážu ovládnout. I když se fakt smějeme, jakmile musíme navážno, zvážníme. Naučilo mě to líp se ovládat i v normálním životě. Třeba vypadám, že jsem hrozně naštvaná, a přitom se chci hrozně smát.
 
Seriál Ulice: Helena Němcová jako Míša Krausová
Zdroj: TV Nova
 
A co prázdniny? Kam se chystáš?
Prvního jsme měla odlítat do Ameriky. To mi nějak nevyšlo, takže budu odlítat až někdy v polovině prázdnin. Určitě na chaty s kamarádama, pořádně si je užít, protože během roku si je moc neužiju. A relaxovat u bazénu.
 
A můžou tě fanoušci potkat na nějakých fesťácích?
Možná si zajedu do Karlových Varů na festival. Další zatím nevím, to se teprve ukáže.
 
Ulice - Helena Němcová a Kristýna Stýblová
Zdroj: TV Nova
 
Ještě hraješ v divadle?
Hraju jediný představení, co mi zbylo – v Kolowratu Blackbird.

PODÍVEJTE SE:
 
 
Pokračování příště
 
 
 
 
 
 
 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku

TV Nova