Helena Němcová: Vůbec nejsem uťápnutá

Seriál Ulice: Helena Němcová jako Míša Krausová
Zdroj: TV Nova

„Míša je introvert, já spíš extrovert,“ prozrazuje ne sebe v rozhovoru představitelka Míši Krausové Helena Němcová. Jak vzpomíná na své začátky v Ulici? Jak jí Ulice změnila život? A jaké natáčení ji bavilo nejvíc? To vše v druhé části našeho velkého letního rozhovoru.

 

V Ulici jsi už rok. Co všechno se za tu dobu u tebe změnilo?
Mám větší zodpovědnost, maminka mi nechává větší prostor a všichni říkají, že jsem se trošku zlepšila, co se týče herectví. Jinak se asi nic nezměnilo, jsem pořád stejná.
 
Seriál Ulice: Helena Němcová jako Míša Krausová
Zdroj: TV Nova
 
Podepsala se ti Ulice nějak na životě?
Možná trochu ve škole. Občas to nestíhám, občas tam nedorazím kvůli natáčení. Ale jinak se mi Ulice na životě nějak výrazně nepodepsala.
 
Reagují už na tebe lidi na ulici?
Jo. Reagujou. Jsou to spíš pozitivní ohlasy, jako třeba: „Ahoj, fakt super, mám tě hrozně ráda.“ Nebo mě zastavila babička a říká: „Dobrý den, já vás strašně nerada obtěžuju, ale mám vás hrozně ráda a ráda se na vás dívám.“ Anebo taky jen: „To je ta z tý Ulice!“
 
 
Takže žádná nepříjemná zkušenost?
Ne, vůbec. Ani lidi za mnou moc nechodí, spíš si to řeknou jen mezi sebou.
 
Jak tě berou spolužáci?
Už si zvykli. Děláme si z toho srandu. Třeba za mnou přijdou a: „Co to tam děláš? To je hrozný!“ nebo: „A co tam bude jako příště?“ No a já na to: „Sorry, to fakt nemůžu, koukejte dál.“ :-) Ale dobrý, berou to s přehledem.
 
Seriál Ulice: Helena Němcová jako Míša Krausová
Zdroj: TV Nova
 
Jak vzali tvou premiéru v Ulici?
Bylo to hned první den, co jsem nastoupila do nový školy. Jedna spolužačka se divila: „Ty hraješ v Ulici?“ Jinak to ani neregistrovali. Spíš se to potom rozjelo na adapťáku, když se to všichni postupně dozvěděli. Reagovali na to spíš dobře.
 
Co pro tebe bylo nejtěžší při naskočení do uličního režimu?
Chodit včas spát, být zodpovědná, nechodit před natáčením na žádné party a hodně se hlídat. 
 
 
 
V jakém slova smyslu hlídat se?
V projevech, v chování. Snažím se nedělat problémy a průšvihy, aby se to neřešilo mezi lidma. :-)
 
Jak zvládáš učení textů na natáčení?
Úplně v pohodě. Radši zaťukám. Texty se mi učí dobře, mám pamatováka. Nedělá mi problém učit se to jen jeden den dopředu. I když je toho hodně, tak to zvládnu.
 
Seriál Ulice: Ondra Havel, Kristýna Stýblová, Helena Němcová, Sára Voříšková, Vašek Matějovský jako Jirka, Jana, Míša, Džejdžej a Miki
Zdroj: TV Nova
 
Co ti Ulice dala?
Nový zkušenosti, jako asi každýmu. Určitě mi dala i nový kamarády. A jinej pohled na filmy. Teď se koukám na film a nepřemýšlím nad filmem, ale nad tím, jak se točil. Už si neužívám děj, spíš přemýšlím, jak dělali tuhle scénu, jak tuhle a tak.
 
Zmínila jsi nové kamarády. Můžeš být konkrétnější?
Seznámila jsem se tu se spoustou vrstevníků, což je třeba Ondra Havel, Kiki, fajn kamarádka, ale i lidi ze štábu. Všeobecně jsou tady lidi kamarádští a vycházejí vstříc.
 
 
Vzpomeneš si ještě na svůj první natáčecí den?
Jo. To bylo hrozný. Měli jsme sedm obrazů s Magdou Pivoňkovou a točili jsme to hrozně dlouho. To byl jeden z mých nejdelších a nejtěžších natáčecích dnů.
 
PŘIPOMEŇTE SI:
 
Měla jsi trému?
Ani ne, nějak jsem na to nemyslela. Spíš jsem myslela na ty výkony, který teda zrovna nebyly dobrý.
 
Seriál Ulice: Kristýna Stýblová a Helena Němcová jako Jana a Míša Krausovy
Zdroj: TV Nova
 
Když bys porovnala natáčení tehdy a dnes. Vnímáš nějaké změny?
Náročnost natáčení se postupně zvyšovala, chodím dřív spát, takže spím déle, a texty se už nemusím učit dva dny dopředu. Stačí mi už jen jeden den.
 
Máš vytrénovanější paměť? Pomáhá ti to ve škole?
Jo, určitě. Na testy se učím tím způsobem, že za dvaadvacet minut v tramvaji se látku naučím a pak si ji i pamatuju. Nevím, jestli je to i obrazová paměť, ale taky si vybavím, kde bylo co napsaný.
 
 
Jak se ti točí s Terezou Brodskou a Jirkou Dvořákem?
Oba dva jsou hodně zkušení a točí se s nima dobře. Hodně nám dali, hodně nám poradili, byla s nima zábava. Je mi líto, že Terka odchází.
 
Míša si prošla obrovským obloukem. Co se ti hrálo nejlíp?
Depka. :-) Zaprvý jsem tam skoro vůbec nemluvila, zadruhý se mi hrozně líbila ta změna, kterou diváci teprve uvidí. Víc mi to i vyhovovalo, víc jsem se s tím dokázala sžít. Ne že bych se s Míšou nesžívala, sžívám se s ní moc dobře. Ale tohle mě svým způsobem obohatilo. A moc se mi líbilo, jak se změnila.
 
Seriál Ulice: Helena Němcová jako Míša Krausová
Zdroj: TV Nova
 
Jak moc jsi od Míši odlišná? 
Hodně! Ona byla dost uťápnutá, ale já uťápnutá nejsem vůbec. Když něco chci, tak to řeknu. A třeba se ani neschovávám na záchod. :-) Prostě jen řeknu: „Víš co, jdi do háje!“ V tomhle jsme každá úplně jiná. Ona je spíš introvert, já extrovert.
 
ČTĚTE:
 
 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku

TV Nova