Jak zasáhnou do dějů v Ulici nové postavy?

Publikováno 7. 8. 2018
Seriál Ulice: Nové postavy v Ulici
Zdroj: TV Nova

Na začátku čtrnácté sezony seriálu se v Ulici objeví hned čtyři nové postavy, které výrazně ovlivní životy vašich starých známých. O všech jste už slyšeli, teď se s nimi konečně i seznámíte. Jací jsou Davidovi rodiče Vlaďka a Dušan Kučerovi, Peškova sestra Marie a její dcera Blanka?

Přehrát poslední díl

 

Seriál Ulice: Vlaďka Kučerová
Zdroj: TV Nova

Vlaďka Kučerová (Alena Mihulová)
Davidova máma má jiskru, kterou by jí mohla leckterá její vrstevnice závidět. Energické, činorodé, sympatické tmavovlásce s espritem byste její věk určitě nehádali. Vypadá mnohem mladší i díky své vzácné povaze. Málokdy je totiž nespokojená. Život se snaží brát s lehkostí a nadhledem, což jí pomáhá překonat i těžší chvíle. S mužem Dušanem má spokojené manželství. Navzájem vědí, co od sebe očekávat, respektují se, i když jsou povahově velmi rozdílní.
Vlaďka je pyšná na svého syna, jedináčka, ze kterého vyrostl rovný a laskavý chlap, jenž nemyslí jen na sebe. S Terezou si rozumí, nemá zapotřebí s ní soupeřit, poučovat ji nebo nějak kádrovat. Je ráda, že si David vybral právě ji. Na rozdíl od Dušana si hned padne do noty i s jejím tátou, který pro ni bude v mnoha směrech doslova zjevením. A bude to právě ona, kdo zasáhne, když to bude zapotřebí, a nasměruje věci tím správným směrem…

 

 

Seriál Ulice: Dušan Kučera
Zdroj: TV Nova


Dušan Kučera (Zdeněk Julina)

Davidův táta je strojní inženýr tělem i duší. Nikdy nepřestává zvažovat, poměřovat, vyhodnocovat, přičemž měřítkem je výhodnost, praktičnost a užitečnost. Rád používá humor, ale ke klasickým šprýmařům má hodně daleko. Občas působí jako asociál, neboť si jede svou, aniž by si všiml, že je něco špatně.
Manželku Vlaďku má Dušan rád, od jistého věku však své city už neprojevuje. Fungují spolu jako dobře promazaný stroj, což je pro něj vrchol dokonalosti vztahu. Vlaďka i David vědí, že to s ním není jednoduché a že si s málokým sedne. Dokážou ale ocenit jeho spolehlivost, zodpovědnost a praktičnost. S nadhledem berou jeho sběratelství i snahu udělat si všechno sám, protože ostatní jsou jen fušeři, kteří by to pokazili.
Dušan je úplným protipólem Tomáše, který mu bude pít krev hned od seznámení. A čím déle se budou znát, tím na něj bude alergičtější. Jak se k tomu postaví jejich blízcí?

 

 

Seriál Ulice: Marie Vránová
Zdroj: TV Nova


Marie Vránová (Jitka Smutná)
Peškova sestra je v lecčems protikladem o deset let staršího bratra Vlastimila. Na rozdíl od něj je veselá, extrovertní, podnikavá. Stejně jako on je ale velmi hrdá a tvrdohlavá. Jakmile se jednou zasekne, je těžké s ní hnout. Žije na statku, který zdědila. S přibývajícím věkem je pro ni ale jeho udržování čím dál náročnější.
Ovdověla mnohem později než její bratr, jenže ani smrt blízkých ty dva neusmířila. Ani jeden z nich se nedokáže dostat za dávné křivdy, které se staly v jejich mládí a vygradovaly po smrti jejich movitého strýce. Až letos na jaře udělala Marie první vstřícný krok a bratra pozvala na oslavu své šedesátky. Vlastimil ale poslal jen předtištěné blahopřání, jak je za ta léta zvyklý. Marii to však neodradilo. Když si něco vezme do hlavy, jde za tím. A tentokrát to je narovnání vztahů v rodině. Velkého spojence najde v Amálii, ovšem ani tehdy nemá vyhráno... Podaří se Marii přimět Vlastimila, aby za minulostí udělali společně tlustou čáru? A co ji k tomu po tolika letech motivuje? Jaké tajemství se skrývá za jejím úsměvem?

 

 

Seriál Ulice: Blanka Voláková
Zdroj: TV Nova

Blanka Voláková (Linda Rybová)
Sebevědomá, samostatná a úspěšná dcera Peškovy sestry Marie právě neprožívá nejlepší období. To, co po celá léta budovala, se jí s krachem manželství zhroutilo jako domeček z karet – rodina, práce, protože s manželem měli společnou zubní ordinaci, i veškeré zázemí. Blanka se proto rozhodla pro nový začátek. Přestože to je pro ni nyní těžké, chce se opět postavit na vlastní nohy, nebýt na nikom závislá a svým dvěma dětem vybudovat nový domov.
Právě rozpad její vlastní rodiny ji přiměl ke snaze pomoci mámě v usmíření s jejím bratrem Vlastimilem. S ním má Blanka společného koníčka – rybaření. A protože se geny nezapřou, i ona dokáže být pořádný paličák. Stinnou stránku její povahy (umí být nebývale pragmatická a tvrdá, když se cítí v ohrožení nebo hájí své zájmy) už brzy důvěrně pozná Evžen, jehož seznámení s Peškovou neteří neproběhne právě nejlépe… Podaří se Blance začít znovu? Jaká úskalí to skrývá? A jak to má s dětmi a rodinou?Nové postavy zasáhnou do děje hned při začátku čtrnácté sezony Ulice. Nezapomeňte, nové díly odstartují již 20. srpna!

 

 

 

TV Nova