Petra Jungmanová: Natáčení je někdy hodně bolestivé

Seriál Ulice: Petra Jungmanová jako Marta Seidlová
Zdroj: TV Nova

„Nedávno jsme točili strašně vypjaté scény, niterné věci. Musíme se opravdu hodně soustředit. A to potom hodně vyčerpá,“ přiznává představitelka Marty Seidlové Petra Jungmanová ve třetí části našeho velkého letního rozhovoru. Zároveň mimo jiné prozrazuje i to, jak, kde a s kým si dobíjí baterky nebo co ji čeká v září.

 

Je něco, co vám Ulice dala?
Je tady poměrně hodně příjemných lidí. To je pro mě základ. A jsem moc ráda, že jsem vyfasovala za manžela Martina Pechláta. Považuji ho za výborného herce. S ním je pořád co hrát, vždycky mi dá ještě nějaký impulz navíc. Taky Vašek Matějovský, můj seriálový syn, je hodně citlivý. Vidím to v jeho očích, jak reaguje. Nedávno jsem točila, že jsem v depresi, že už... To vlastně ještě nemůžu prozradit. Ale při tom natáčení jsem viděla, jak Vašek se mnou dýchá, jak mě sleduje. A jindy já zase nabírám od něj. Myslím, že je velký talent. Přála bych mu, aby měl ještě další příležitosti to ukázat. 
 
Seriál Ulice: Marta, Miki a Libor Seidlovi
Zdroj: TV Nova
 
Bylo nějaké setkání na Ulici, které vám splnilo vaše tajné přání? 
:-) Herecké sny moc nemám.
 
ČTĚTE:
 
Nikdy jste si neřekla, že s tímhle kolegou byste si jednou ráda zahrála?
Je skvělé, že Martina Pechláta jsem vlastně neznala a Ulice mi ho objevila. To je skoro ještě lepší, než kdybych si něco vysnila a ono se mi to splnilo. Ale když to přišlo takhle samo, z toho mám opravdu velkou radost. Byla jsem se na něj párkrát podívat i v Divadle Komedie. On je opravdu výborný.
 
 
Bylo nějaké natáčení, na které jste se netěšila?
Nevím, že bych se vysloveně netěšila. To opravdu ne.
 
Seriál Ulice: Rozzuřený Hložánek dá kvůli Martě ředitelce školy nůž na krk
Zdroj: TV Nova
 
Ani na náročné obrazy?
Ale to není, že bych se netěšila. Koncem června jsme točili právě s Martinem strašně vypjaté scény, niterné věci. Musíme se opravdu hodně soustředit. A to potom hodně vyčerpá. Tak jsme si říkali: „Proč to děláme, když nás to vlastně tolik bolí? Proč jsme si takovou profesi vybrali?“ :-) Ale když to člověk miluje... Je to takový masochismus. :-)
 
PŘIPOMEŇTE SI:
 
 
Jak po takovém náročném natáčení dobíjíte baterky?
Vezmu Dorotku, což je naše fenka, a když jsou k mání, ještě i kluky a jdeme všichni ven. To mi dělá nejlíp, být v přírodě. S Dorotkou v lese, to je oáza. S ní nedojde k žádnému konfliktu. Je vděčná, věrná a ještě vycítí těžké okamžiky. 
 
ČTĚTE:
 
 
Seriál Ulice: Petra Jungmanová jako Marta Seidlová
Zdroj: TV Nova
 
Stalo se vám, že vás někdo v Ulici totálně odboural na place?
Já jsem strašný odbourávač. Když točím scény s Lumírem, Vaškem Svobodou... :-) Nebo s panem Hložánkem, panem Hanušem! To je opravdu komik. Když jsme natáčeli, jak ke starostovi přijede jeho skotský protějšek, měl tam pan Hanuš etudu, kdy chystá pití a servíruje věci. A to se opravdu nedalo. Několikrát jsem přerušila natáčení, protože jsem se hrozně smála. Když jsme to konečně natočili, přišel režisér a povídá: „Potřebuji to zopakovat dvakrát stejně.“ To i pan Hanuš jenom tak pozvedl ramena, že jako bohužel. :-) Trošku mě mrzí, že se právě s panem Hanušem nepotkávám na palce častěji. On je hodně vtipný. :-)
 
PŘIPOMEŇTE SI:
 
Jak vzpomínáte na natáčení koncertu The Tap Tap?
Oni jsou skvělí! Nikdy před tím jsem je neviděla, neznala je, takže to bylo krásné překvapení. Hlavně bychom se od nich měli učit, jak se radovat ze života.

PŘIPOMEŇTE SI:
 
Můžou vás diváci vidět v září i někde v divadle?
Jsem na volné noze. S Klárou Cibulkovou se střídáme ve Švandově divadle v představení Kdo je tady ředitel? V něm budu hrát ale asi až v říjnu. Potom mě ještě čeká zkoušení muzikálu Chicago v Divadle pod Palmovkou. Na to se moc těším.  
 
Seriál Ulice: ep. 1821 - Matějovo seznámení s profesorkou Seidlovou nebude dvakrát idylické
Zdroj: TV Nova
 
Jakou budete hrát roli?
Velmu Kellyovou. Režírovat to bude Stanislav Moša, ředitel Městského divadla v Brně, kde jsem strávila dvanáct let v angažmá a doteď tam jezdím hrát. Takže jsem ráda, že se zase potkáme, protože pro mě je dojíždění do Brna technicky náročné. Na představení to ještě jde, ale zkoušet tam třeba dva a půl měsíce... To bychom se tam s kluky museli na chvilku přestěhovat. Ale to taky jednou přijde. Jezdím tam moc ráda. 
 
Seriál Ulice: ep. 1975 - na Martu si ve škole došlápne rozzuřený Hložánek
Zdroj: TV Nova
 
Kdy bude premiéra Chicaga?
Koncem listopadu.
 
Co byste popřála Martě do sedmé sezony?
Popřála bych jí, aby našla svoji vlastní hodnotu. V jedné chvíli v Ulici říká: „Mně se sesypalo všechno, na co jsem spoléhala.“ A já bych jí přála, aby spoléhala hlavně sama na sebe.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku

TV Nova