Petra Jungmanová: Těším se na změnu

Seriál Ulice: Petra Jungmanová jako Marta Seidlová
Zdroj: TV Nova

Marta Seidlová se stěhovala vloni, její představitelku Petru Jungmanovou čeká stěhování letos. Na rozdíl od Marty ho ale za nový začátek nepovažuje. „Je to opravdu jenom tak, že se pokračuje dál,“ říká sympatická herečka ve druhé části našeho velkého letního rozhovoru.

 

Psalo se o vás, že se budete stěhovat z Prahy do Kladna. Dostala jste roli v kladenském divadle?
Ne, přesídlujeme se s kluky do Kladna, kde jsem se narodila. V divadle jsem tam nikdy jako hráč nebyla. Ale vlastně to není špatný nápad si tam zahrát. To by bylo milé.
 
Seriál Ulice: Marta se ocitla v kleštích kvůli Hložánkovi
Zdroj: TV Nova
 
Těšíte se na tu změnu?
Těším. Cítím, že bude ve všem přínosná. Praha je kousíček, za prací si ráda dojedu. V Kladně budu blízko všech našich duší, ať už rodinných, nebo těch, co jsou blízké. :-) Kluci tam budou chodit do úžasné Montessori školky, za což jsem moc ráda. Beru to velmi pozitivně.

ČTĚTE:
 
Co říkají na stěhování kluci?
Protože ho vidím dobře já a nezatěžkávám je tím, že s ním souvisí obrovská práce s věcmi, balením a nevím, s čím vším dál, tak to berou jako: „Hurá, jdeme do Kladna. Jdeme blíž k babičce a dědovi.“
 
Stěhování propukne teď někdy?
Ano, teď, během prázdnin. Od září už tam kluci začnou chodit do školky.
 
Seriál Ulice: Marta nachytá svého manžela s Libuškou
Zdroj: TV Nova
 
Dalo by se říct, že začínáte znovu?
Myslíte to tak, že se stěhuji z bytu, kde jsem bydlela se svým mužem?

Spíš celkově. Když se člověk přestěhuje, vytrhne kořeny, co zapustil, a často chce i začít znovu a jinak, lépe, viz vaše Marta.
Kořeny mám v Kladně. Tam jsem se narodila a žila do dvaceti let. Na dalších dvacet jsem si odskočila a teď se tam vlastně vracím. Určitě přijdou nové věci, to je jasné. S tím, že jsem v Praze žila se svým mužem, jsem už srovnaná. Vždycky jsme to oba brali tak, že jsme tam jen na návštěvě. Tyhle věci jsou, myslím, za mnou.
 
Seriál Ulice: Marta Seidlová dá Lumírovi pořádnou lekci
Zdroj: TV Nova
 
Jak tedy vaše stěhování berete?
Jdu prostě dál.
 
Jaké byly vaše pocity, když jste poprvé točila v Ulici?
Nejdřív jsem opatrně našlapovala. Trošku jsem měla strach, co s učitelkou a političkou zároveň, že sympatie asi nebudou největší. Teď se ale začaly dít věci, i když někdy velmi bolavé a těžké. Je co hrát a je to prima.
 
PŘIPOMEŇTE SI:
 
S jakými pocity jezdíte do ateliérů teď?
Je mi tu dobře, příjemně. Vůbec to neberu jako: „Jde se do práce, když už to tak musí být.“ Jdu sem vždycky ráda. Mám ráda tady ty lidi kolem. Někdo si může padnout do oka víc, někdo míň, ale já jsem tu za celou dobu nezažila žádnou nepříjemnou situaci.
 
 
Neměla jste při nástupu do Ulice obavy z toho, že se jedná o nekonečný projekt?
Nedovedla jsem si to představit. Kdysi úplně na začátku, když jsme spolu mluvili o smlouvě, mi producent Michal Reitler řekl, že půlrok tady vlastně nic není, že to rychle uteče. Netušila jsem, že to uteče až tak rychle. Za dva tři měsíce si najednou uvědomíte, že už jsme úplně někde jinde. Zpětná reakce diváků vám pak přijde jakoby zpomalená.
 
Jak na vás jako na Martu reaguje okolí?
Myslíte moje blízké okolí, nebo i lidi kolem?

PŘIPOMEŇTE SI:
 
Obojí. Už vás třeba někdo povzbuzoval coby Martu na ulici?
Až takhle ne. :-) Hlavně nejtěžší chvíle Martu teprve čekají. Ale když třeba měla žárlivé scény a divák ještě nevěděl proč, paní hospodářka v mateřské školce mi říkala: „Zrovna o vás mluvíme. Vždyť vy jste taková klidná. Proč jste tam tak hysterická a žárlivá?“ :-)
 
Jak se vyrovnáváte se vzrůstající popularitou?
Nedávno se mi stala vtipná věc. S tatínkem jsme běželi charitativní Běh pro život, jehož výtěžek jde na konto nadačního fondu dětské onkologie v Brně. Přišla za mnou paní: „Pojďte, pojďte, vyfotíte se s námi.“ Tak jsem šla a ta, co vzala foťák, povídala: „Mám vás prý vyfotit, vy jste nějaká slavná z Ulice. Já vás teda neznám, nezlobte se, ale oni se s vámi chtějí vyfotit.“ :-) A to je přesně ono. Je určité publikum, které Ulici sleduje, a pak publikum, které vůbec nemá ponětí, o co jde. Vždycky mám ale hroznou radost, když si někdo vzpomene i na jiné věci, co jsme natočila.
 
Seriál Ulice: Koncert The Tap Tap v Ulici - 40
Zdroj: TV Nova
 
 
Pokračování příště
 

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku

TV Nova