SEXUÁLNÍ OBTĚŽOVÁNÍ v Ulici: Skutečná oběť vs. křivé obvinění

Publikováno 4. 10. 2018
Seriál Ulice: Dvojí tvář sexuálního obtěžování v Ulici
Zdroj: TV Nova

Sexuální obtěžování je v poslední době často skloňované téma díky kampani MeToo. Čím více se o něm mluví, tím větší hon na čarodějnice může rozpoutat. A tím více toho mohou zneužít potvory, jako je například Ája.

Přehrát poslední díl

 Ulice pravidelně otevírá různá témata, o kterých se hodně mluví ve společnosti a jež se více či méně dotýkají spousty diváků. Jedním z těchto témat je i sexuální obtěžování. V Ulici jste několik týdnů sledovali, jak Šárku obtěžuje její nadřízený Radek Mastný. Z práce jí udělal peklo, ze Šárky se stal uzlík nervů. Kvůli Mastnému chtěla dokonce dát výpověď. Nakonec vše řekla Květě, která rázně zasáhla a Radka Mastného usměrnila. Přestože by Šárka mohla Mastného žalovat, neudělala to, protože o tom nechce s nikým cizím mluvit. Bohatě jí stačilo, že to probírala s Martinem či Květou. Stydí se za to, nejraději by na to rychle zapomněla. Dá se ale něco takového vymazat z paměti, když se s tím dotyčným denně potkáváte v práci?

 

 

Ája je úplně jiný případ. Tonda Hložánek se jí ani nedotkl, Ája ho přesto obvinila ze sexuálního obtěžování. Stál jí v cestě, Ája se ho svým obviněním elegantně zbavila. Stačily jen slzy a řádně ztrápený výraz, aby jí Lumír naletěl a všemu uvěřil. Kdo ale dokáže, kde je pravda? V tomto případě to je tvrzení proti tvrzení. A vzhledem k pověsti, kterou Tonda Hožánek má, každý uvěří spíš Áje. Jak se bránit proti křivému nařčení? Co všechno může rozpoutat?

 

Hlasujte v naší anketě! Setkali jste se vy sami se sexuálním obtěžováním? A znáte někoho, kdo je nevinnou obětí podobně jako Tonda Hložánek?

 

Anketa

Setkali jste se vy sami se sexuálním obtěžováním?

Hlasovalo 624 lidí.
V této anketě již není možné hlasovat.

 

 

 

 

 

 

TV Nova