Vašek Matějovský: Z líbačky s Míšou jsem měl trochu trému

Seriál Ulice: Vašek Matějovský jako Miki Seidl
Zdroj: TV Nova

„Vždycky, když si čtu scénář, tak si představuji, jak ta scéna asi bude vypadat. A právě Mikiho líbačku s Míšou jsem si nedokázal vůbec představit,“ přiznává představitel Mikiho Seidla. Jak vzpomíná na natáčení uličních mejdanů? A co mu pomáhá při učení textů na natáčení? To vše v první části našeho velkého letního rozhovoru s Vaškem Matějovským.

 

Měl jsi trému, když jsi šel  poprvé na natáčení Ulice?
Právě že vůbec. Poprvé jsem měl natáčení ve škole a bylo v pohodě. Když bylo po něm, říkal jsem si: „Hm, dobrý, mám to za sebou. Zas tak těžký to není.“
 
PŘIPOMEŇTE SI:
 
Nedostavila se ani později?
Teď jsou čím dál těžší scény, takže tréma trošku přijde...
 
Seriál Ulice - Miki, Džejdžej, Jirka a Nanny - noví spolužáci Jany a Míši Krausových
Zdroj: TV Nova
 
U kterých třeba?
Třeba u líbačky s Helenkou. I když tam to úplně tréma nebyla. Vždycky, když si čtu scénář, tak si představuji, jak ta scéna asi bude vypadat. A právě Mikiho líbačku s Míšou jsem si nedokázal vůbec představit. Takže jsem byl trošku nejistý.
 
PŘIPOMEŇTE SI:
 
Jak to natáčení nakonec proběhlo?
Bylo to skoro jako ten první natáčecí den. Taky jsem si říkal: „Tak co? Co bude?“ Líbačku jsme tehdy točili jako první. Prostě se začalo točit, musel jsem si hlídat kamery, abych stál správně kvůli světlu a záběrům, a ta nejistota ze mě najednou spadla.
 
Seriál Ulice: Bude z Míši a Mikiho nový pár Ulice?
Zdroj: TV Nova
 
Koukal jsi na tenhle díl v televizi?
Zrovna jsem byl nemocný, takže jo. Bylo to zvláštní. Ale to je vždycky, když se vidím dva měsíce po natáčení z druhé strany, z pohledu kamery. Tady jsem byl navíc ještě v ne úplně běžné scéně. :-)
 
 
 
Jak na tuhle scénu reagovali po odvysílání tvoji spolužáci? Připravil jsi je na to?
Vůbec. My se o Ulici nebavíme. Jenom občas přijdou a: „Hahaha, včera jsem tě zase viděl.“ Ale před prázdninami zrovna tuhle líbačku zmínili. Debatovali jsme, jak jsem Míšu odmítl.  
 
 
Co líbačce říkala tvoje holka?
Holku nemám. Takže s tím vůbec nebyl problém.

PŘIPOMEŇTE SI:
 
Vzpomeneš si ještě na natáčení mejdanu ve čtyřech a na flašku?
Ježiš, ono těch mejdanů bylo víc... Jo, ten si vybavuji. Proč?
 
Seriál Ulice: Ondra Havel, Kristýna Stýblová, Helena Němcová, Sára Voříšková, Vašek Matějovský jako Jirka, Jana, Míša, Džejdžej a Miki
Zdroj: TV Nova
 
Nevadila vám svlékací scéna? Jak se vám točila?
Byla sranda, teda ne s tím svlékáním. Museli jsme točit flaškou a ta flaška musela padnout kvůli textu na Janu. A točil jsem s ní zrovna já.
 
Kolikrát jste to zkoušeli?
Párkrát to vyšlo. Ale pak se změnily záběry, takže nakonec nebylo vidět, jak se ta flaška točila. Byla to docela sranda. A to svlíkání... Je fakt, že u téhle scény jsem trému možná trochu měl. Před natáčením jsem si říkal: „No, dobrý. Tak jaký to asi bude?“ Ale před Ondrou, Helenkou a Kristýnkou jsem trému neměl, protože když točíme ve škole, tak se tam taky převlíkáme společně v jedné místnosti. Takže se před sebou nestydíme.  
 
Seriál Ulice: U Mikiho nastanou přímo mejdanové orgie
Zdroj: TV Nova
 
Soudě podle diskusí na webu máš spoustu fanynek. Jak na takové scény reagují?
Ani nevím. Největší odezvu měl chat. Po něm se mi na facebook přidalo asi tři sta nebo čtyři sta přátel.
 
CHAT S MIKIM SEIDLEM:
 
Pociťuješ nějak, že ses stal díky Ulici známou tváří?
Vůbec. I když... Nedávno jsem jel metrem a nějaký kluk na mě pořád koukal. Když jsme vystoupili na konečné, tak se za mnou ještě několikrát otočil, jako by si nebyl jistý, jestli mě zná, nebo ne. A jednou se mě nějaká paní v kině zeptala, jestli jsem to opravdu já.  :-)
 
 
Už slyšíš na Mikiho i mimo Ulici?
Ze začátku jsem to neregistroval ani na Ulici. Přece jen to není mé jméno. Chvíli trvalo, než jsem si zvykl. Teď kdyby na mě někdo zavolal, asi bych se otočil.
 
Na natáčení se musíš naučit poměrně hodně textů. Dá se říct, že máš po tom roce v Ulici vytrénovanější paměť?
Určitě. Dřív, když jsem se učil na první natáčení, tak mi to dávalo docela zabrat. Teď si to přečtu večer nebo dva večery před natáčením a i sebedelší texty si už zapamatuji.  
 
Seriál Ulice: Marta, Miki a Libor Seidlovi
Zdroj: TV Nova
 
Myslíš si, že to má vliv i na učení do školy?
Myslel jsem si, že bude, ale ono to tak není. Při učení textů na natáčení si představuji, jaká ta scéna asi bude. Říkám si, že když budu vyndávat hrneček ze skříňky, tak řeknu: „Ahoj.“ Takže už si to rovnou doplňuji nějakým pohybem a na place se mi text pak vybaví. Učení do školy, třeba na dějepis, je jiný.  
 
Docela dost natáčíš i ve všedních dnech. Nedělá ti to problémy ve škole?
Když se uzavíral konec školního roku, tak jsem měl trošku problém s docházkou.
 
Seriál Ulice: Vašek Matějovský jako Miki Seidl
Zdroj: TV Nova
 
S docházkou? Ty nemáš individuální studijní plán?
Mám, ale i přesto. Jak jsem z Plzně, tak i když tady skončím ve dvanáct, než dojedu domů, je den pryč. Takže někdy to je trošku dramatičtější, ale dá se.
 
A co dohánění učení?
U fyziky a matiky to je těžší, tam se to musím naučit, musím to pochopit. Dějepis si jen přečtu a pak odvyprávím příběh. Lidi ve třídě mi dost pomáhají, takže se to dá.
 
Seriál Ulice: Vašek Matějovský jako Miki Seidl
Zdroj: TV Nova
 
Ještě pořád chodíš v Plzni na dramaťák?
Jo jo, chodím. V červnu jsme měli pár představení. Hráli jsme třeba na dnech Meliny Mercury v Plzni na Americké třídě.
 
 
Pokračování příště
 
 
 
 

 

 

TV Nova