Kreuzer Jiří

Publikováno 1. 3. 2010
Seriál Ulice: Jiří Kreuzer
Zdroj: TV Nova
Témata:

Pořádně zamává Simoniným životem

 

Tento nenápadný a citlivý sympaťák občas působí zakřiknutým dojmem. Ovšem jakmile se dostane mezi lidi, se kterými si rozumí, vyklube se z něj skvělý společník. Umí být velmi otevřený a společenský, ale středem pozornosti nikdy nebude. Nevyhledává ani větší večírky a akce, i když díky svému skvělému vychování by mohl být jejich ozdobou. Dokonalých gentlemanů, kteří za každé situace vědí, co se patří, je dnes už jako šafránu.

 

 

V rodině Jiřího Kreuzera se odjakživa preferovalo humanitní vzdělání. Jeho ovšem zlákaly přírodní vědy, které vystudoval i na vysoké škole. Pro otce, vysokoškolského profesora literatury a divadelních věd, je synovo povolání španělskou vesnicí. Jiří zase neumí náležitě ocenit otcovy čajové rituály ani jeho přehnané nároky na znalost zejména klasické literatury. Vždy si rozuměl spíše s matkou, jíž se také svěřil se svým největším tajemstvím. Po její smrti se učí více komunikovat s náročným a nerudným otcem.

 

Lidé, kteří Jiřího neznají, ho občas považují za suchara. Opak je přitom pravdou. Jiří miluje jemný, suchý, anglický humor, který také s oblibou používá. Dojem mladého anglického gentlemana podtrhuje i celým svým zevnějškem, včetně oblékání. Má rád kvalitní věci, aniž by dával okázale najevo, že pochází z dobře zajištěné rodiny.

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku

TV Nova