Pešek Vlastimil

Čeho všeho je schopen pro dámu svého srdce? Náruživý rybář Vlastimil Pešek je majitelem domu, ve kterém žijí Farští, Simona Pavlicová či Libuška s Liborem.

Někomu může připadat jako morous a podivín, ale když ho člověk pozná blíže, zjistí, že pod tvrdou skořápkou tluče dobré a přívětivé srdce.


Občas se sice chová jako despota, avšak o svou vnučku Adrianu se patnáct let vzorně staral. Jejich soužití narušily až Adrianiny hromadící se problémy, se kterými jí bohužel nedokázal pomoci. Nevyrovnaná Adriana nakonec onemocněla anorexií. Nešťastný děda vinil z dívčiny nemoci především sám sebe. Těžkou situaci mu pomohla zvládnout nejen Adrianina profesorka, stejně opuštěná Miriam Hejlová, s níž se začal přátelit, ale také dcera Klára, která po dlouhých patnácti letech projevila o Adrianu zájem a nakonec si ji vzala k sobě.


Prázdnotu po odchodu vnučky chtěl Pešek vyřešit sňatkem s Miriam. Jenže tu jeho žádost o ruku natolik zaskočila, že nebyla schopna zareagovat tak, jak si potenciální ženich představoval. Peškovi pak nějaký čas trvalo, než se vyrovnal se svým zklamáním a než se rozhodl obnovit jejich přátelství. Ti dva se dokonce i zasnoubili, jenže pak se Miriam vrátil do života její osudový muž, manžel Cyril, a ze svatby sešlo. Pro Vlastimila Peška to byla obrovská rána. Přesto po měsících naprostého odloučení dokázal s Miriam znovu navázat přátelství. Zároveň budoval vztah s Amálií Seidlovou, jež mu pomohla ustát nejednu těžkou chvilku, např. smrt dcery Kláry. A právě s Amálií se Vlastimil Pešek 24. června 2014 oženil.

TV Nova