Kreuzer st. Jiří

Aktualizováno 09.03.2014

Seriál Ulice: Jiří Kreuzer st.
Zdroj: TV Nova

Najde se Simonou společnou řeč?

 

Otec Jiřího býval na fakultě postrachem všech studentů. Tento bývalý profesor literatury je totiž velmi vzdělaný pán ze staré školy, který na své okolí klade vysoké nároky. Tím vyšší, čím více je nespokojen s tím, co se kolem děje. V dnešní rychlé době mu připadá vše povrchní, bez opravdových hodnot.

 

Zloba nebo obrana?

Z profesorova rozčarování pramení jeho vnitřní nespokojenost i vztek, kterými ničí své okolí. Na lidi působí přísným, zatrpklým a nepříjemným dojmem. Jestliže jste ale v jeho společnosti o něco déle, objevíte u něj také vnitřní jiskru a nevídaný smysl pro humor. Málokdo ovšem jeho až příliš osobité poznámky dokáže skousnout.

 

Příliš náročný na své okolí

Díky profesorovým vysokým nárokům před ním málokdo obstojí. Mezi ty, kteří neobstáli, bohužel řadí i syna. Jiří ho zklamal rozhodnutím věnovat se přírodním vědám i snahou vyhýbat se otevřeným konfliktům. Partnera pro smysluplný rozhovor nenašel Jiří Kreuzer ani v domě s pečovatelskou službou, kam ho Jiří umístil. A protože se rozhodně nepovažuje za senilního dědka a nemínil si nechat líbit příkazy mladých ošetřovatelek, je opět zpátky doma, kde ztrpčuje život Jiřímu.

 

Má rád ženy s jiskrou

Jiří Kreuzer st. se nikdy zcela nevyrovnal se smrtí své manželky. Proto si za ni ani nenašel náhradu. Žádná z žen, které poznal, jí totiž nesahala ani po kotníky. Přestože je sám, nemíní se smířit s rolí starce, jenž by se na ženské vnady už jen díval. Má rád ženy s jiskrou a vlastním názorem. Právě proto ho svou osobitostí a srdečností zaujala Simona, byť jejich první setkání nedopadlo právě na výbornou.

 


Stárek Miloslav

Stárek Miloslav

Na první pohled vypadal jako lázeňský švihák či sňatkový podvodník. Tento dojem…

Urban Hynek

Urban Hynek

Za bývalým vrcholovým sportovcem, který nyní dělá trenéra v Oldově fitness…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!