Krausová Michaela

Aktualizováno 30.06.2016

Seriál Ulice: Míša Krausová
Zdroj: TV Nova

Tichá voda břehy mele, občas až moc.

 

Mladší z Ondřejových dcer vyrůstá ve stínu starší temperamentnější sestry Jany. Také ona se musela jako malá vyrovnat se ztrátou matky, která zemřela, když Míše bylo pět let. Matčinu výchovu v rodině z části suplovala babička. Mámu ale introvertní Míše nikdy zcela nahradit nedokázala.

Klidná, cílevědomá Míša patří ve škole mezi lepší průměr. Zatímco její sestra Jana na sebe neustále strhává pozornost učitelů i spolužáků, o Míše pomalu nikdo neví. Sesterské síly se vyrovnávají až doma, kde si Míša umí urvat stejný díl pozornosti jako Jana. Na rozdíl od své sestry na domově a známých věcech daleko víc lpí, protože jsou pro ni hlavní životní jistotou.
 

Pocit zázemí Míše dodává i její domácí mazlíček a parťák v jednom, potkan Kája. Jakmile se má někam vypravit na delší dobu, bere si Káju v přenosce s sebou. Je to její „domov“, její záchytný bod v neznámém prostředí.

 

Po přestěhování do Prahy si Míša musela zvyknout nejen na novou rodinu, ale také novou školu, profesory a zejména spolužáky. Se zapadnutím do kolektivu jí zpočátku hodně pomáhala průbojnější sestra Jana, s níž chodí do stejné třídy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Miller Pavel

Miller Pavel

Muž ve stínu, který řídí Lumírovu politickou kariéru

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!