Koháková Marta

Aktualizováno 24.01.2014

Seriál Ulice: Marta Seidlová
Zdroj: TV Nova

Mění svět, ale nedokáže změnit sama sebe

 

Bývalá manželka Libora Seidla je aktivní, která má už od mládí spoustu zájmů. Díky nim si téměř nepřipouští přibývající roky. Pravidelně sportuje, dbá o sebe, učí se cizí jazyky. S exmanželem vždycky vedli bohatý kulturní i společenský život, byli zvyklí trávit volný čas spolu. Toho měla ale Marta po vstupu do komunální politiky čím dál méně. Manžela Marta upřímně milovala, ale ne vždy mu to uměla dát najevo tak, jak by si představoval.
 Od chvíle, kdy se Marta rozhodla kandidovat ve volbách a zapojit do lokální politiky, žila více než péčí o rodinu péčí o veřejný prostor. Na rozdíl od Lumíra, Mastného nebo Hložánka do politiky nevstoupila kvůli výnosným korytům, ale ze snahy udělat přítrž nepravostem, které se v ní dějí.

Marta měla původně našlápnuto k výuce na vysoké škole. Nakonec se ale sama rozhodla, že raději bude vzdělávat studenty ve věku, kdy se ještě dají formovat. Patří mezi ty kantory, kteří ke studentům přistupují jako k plnohodnotným bytostem. Respektuje je a jejich energii se snaží nasměrovat k odpovědnému a tvůrčímu myšlení. Studenti na oplátku respektují ji, takže nikdy neměla ve třídě problémy s kázní.

Přestože Marta působí na první pohled jako dokonalá žena, i ona mívá své slabší chvilky. A ty se bohužel nejvíce promítají do jejího osobního života. Manželovu nevěru ještě ustála, ale jeho nemanželské dítě na ni bylo už moc. Marta se psychicky zhroutila. S pomocí odborníka hledala opět sebe samu. A zjistila, že s Liborovým druhým dítětem se nikdy nesmíří. Požádala o rozvod a po rozvodu se odstěhovala k rodičům do Havlíčkova Brodu. Podaří se jí nový začátek?

 


Neumann Eliáš

Neumann Eliáš

Libuščin osudový muž, otec jejího dítěte, který jí po jedenácti letech opět…

Toužimská Ema

Toužimská Ema

Ema si může nechat o idylickém dětství jenom zdát, stejně jako její starší…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!