Puklický Ota

Aktualizováno 17.04.2014

Seriál Ulice: Ota Puklický

Všichni jsme umělci!

 

Syn ředitelky Puklické je umělcem tělem i duší. Pro podněty si chodí zejména do hospod a maluje, jen když má inspirace dostatečné množství. Spíš než opravdový umělec je ale flákač, který si takřka bezstarostně proplouvá životem. Zdaleka ovšem není takový primitiv, jakého ze sebe občas dělá.
 
Při pohledu na jeho výtvarná díla zůstává normálním našincům rozum stát, co všechno se dá v současné době považovat za umění. To ale nebrání Boženě Puklické, aby na svého syna nebyla náležitě pyšná a neudělala pro něj první poslední. Otík si na pohodlný život u maminky tak zvykl, že vlastně nemá jediný důvod na něm cokoliv měnit a konečně se osamostatnit.
 
Pohár trpělivosti ale přetekl i u Boženy Puklické. Coby ředitelka školy se rozhodla, že syna zaměstná jako učitele výtvarné výchovy na svém gymnáziu. Přestože Ota studia na pedagogické fakultě nedokončil, jeho matka se nadýmá pýchou, jakého skvělého odborníka se jí podařilo pro školu získat. Ředitelčino nadšení ovšem nebudou sdílet Otovi kolegové. Zejména těm ze staré školy budou Otovy netradiční učební metody i přístup ke studentům trnem v oku. Naproti tomu studenti ho budou zbožňovat právě pro jeho odlišnost.

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!