Kalina Mojmír

Aktualizováno 20.05.2016

Seriál Ulice: Mojmír Kalina
Zdroj: TV Nova

Občas dovede přimhouřit své přísné oko

 

Kantor ze staré školy Mojmír Kalina zasvětil celý svůj život vzdělávání studentů. Vyznává především disciplínu a pořádek. Kamkoliv přijde, snaží se organizovat věci i lidi podle svých představ. Tento postrach studentů má ale i své lidské stránky, jež nejlépe zná ředitelka školy Božena Puklická, která se do něj zamilovala. Díky jejímu vlivu se pedantický profesor pomalu mění. Dokonce je občas ochoten přimhouřit své přísné oko nejen v soukromí, ale i ve škole.

Mojmír Kalina měl zpočátku napjaté vztahy s Miriam Hejlovou. Znali se už ze studií, během nichž Mojmír neblaze zasáhl do života pozdějšího manžela Miriam, Cyrila. Napětí mezi nimi ještě více vzrostlo kvůli odlišnému přístupu k pedagogické práci. Byl to však Mojmír Kalina, kdo nečekaně Miriam Hejlové pomohl svou výpovědí, když ji vyšetřovala inspekce kvůli facce studentu Hložánkovi. Později se vyřešilo i odvěké nepřátelství mezi Mojmírem a Cyrilem. Po letech si vše vysvětlili a Cyril Mojmírovi konečně odpustil.

Nyní je Mojmír Kalina nejen partnerem Boženy Puklické, ale i přítelem Miriam Hejlové či Vlastimila Peška. Kdykoli je třeba, ochotně jim pomůže. A ví, že se na oplátku zase může spolehnout na ně, pokud by se dostal do úzkých.

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!