Ševčenko Vasilij

Aktualizováno 16.05.2016

Seriál Ulice: Vasil Ševčenko
Zdroj: TV Nova

Vsadil na špatného koně.

Světlanin a Hrihorijův tajemný bratranec patřil k ruské mafii, která u nás ovládá některé herny, noční bary, sexshopy, kasina a podobné podniky. Díky ostrým loktům, výbornému odhadu lidí, umění manipulace i schopnosti vycítit zajímavý byznys se velmi brzy vypracoval na mafiánského bosse, jenž měl své teritorium pevně v rukách. Tento tvrdý a nevypočitatelný hráč se neštítil použít jakýchkoliv metod, jestliže to pomůže k dosažení jeho cílů. Na druhé straně dokázal ocenit rovnocenného soupeře, jenže takových bylo málo.

 

Lidský život, ani ten jeho, neměl pro Vasju hodně dlouho téměř žádnou cenu. Nebál se proto riskovat a vrhat do dalších a dalších nebezpečných akcí, které slibovaly nejen tučné zisky, ale i neustálé opletačky se zákonem. Když mu teklo do bot, našel si bezpečný úkryt, ve kterém přečkal to nejhorší. Jednou se dokonce skrýval i v Lumírově bytě, za což se mu potom královsky odměnil.

 

Když měl Vasil příliš horkou půdu pod nohama, občas se po něm slehla zem. Časem se ale zase objevil s dalšími plány, jak vydělat ještě více peněz. Právě kvůli realizaci jednoho takového plánu potřeboval Lumíra Nykla jako místostarostu, aby měl vše zlegalizované. Jenže Lumír rychle zapomněl, kdo mu na radnici pomohl, a svojí vyhláškou proti hernám Vasilovi pořádně zatopil u nadřízených. Ten se pak snažil zachránit, co to šlo, ovšem marně. Postavil, se mu totiž rovnocenný soupeř - Světlana. Přestože se navenek tvářila, že mafiánům pomůže s vraždou Lumíra, vše nahlásila na policii. Lumír díky tomu přežil, ale Světlana v sebeobraně zastřelila svého bývalého milence Vráťu.

 

Ironií osudu se Vasil zamiloval do Světlaniny největší kamarádky Ingrid, jež mu imponovala svou vnitřní silou. Po krátké, ale velmi intenzivní známosti si ji vzal za manželku. Plánoval, že spolu prchnou na Ukrajinu, kde se skryjí před jeho rozzuřenými nadřízenými, kteří ho vinili z nezdaru akce s hernami. K tomu ale nedošlo. Po zpackané Lumírově vraždě mafiáni odvlekli Vasila z Ingridina bytu.

 

Policie po týdnu nalezla Vasilovu mrtvolu. Ingrid tělo svého manžela identifikovala pouze podle tetování, protože obličej měl k nepoznání znetvořený.

 

Po necelých dvou letech se Vasil opět objevuje, ovšem jako poslední dělník na stavbě, nad kterým má mafie neomezenou moc.

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!