Nekonečná Libuše

Aktualizováno 11.06.2016

Seriál Ulice: Libuška Neumannová
Zdroj: TV Nova

Snaží se udělat tlustou čáru za svou minulostí spojenou s domácím násilím a alkoholismem. Podaří se jí to?

Éterická Libuška má šarm, kterým spolehlivě okouzlí každého muže, jenž se vyskytne v její blízkosti. A nejen muže. Svou otevřeností a přirozeností si lehce získá také ženy, a tak občas dosáhne úspěchu i tam, kde by jiní tvrdě ztroskotali.

Libuška se již od puberty snadno zamilovávala, ale kvůli neustálému stěhování rodiny z místa na místo jí žádný vztah nevydržel déle než dva týdny. Zpočátku ji to sice mrzelo, ovšem postupem doby si na to zvykla a naučila se na nikoho příliš nevázat. V podobném duchu vychovává i syna Borise, jenž je na svůj věk nezvykle samostatný. Libuščiny výchovné metody bývají občas osobité, ale zjevně fungují. Se synem, kterého nade vše zbožňuje, má perfektní vztah založený na vzájemném respektování.

Libušku přivedl do ulice inzerát na prostory k podnikání. Její příchod tu způsobil mírné pozdvižení. Zatímco „ctihodným a uvědomělým“ občanům byla díky svému volnomyšlenkářství i netradičnímu druhu podnikání v tetovacím salonu tak trošku trnem v oku, ti ostatní ji rychle přijali mezi sebe. Do oka padla osamělému Oldovi, od něhož odešla manželka, i nevyzrálému Matějovi. Ten o ni s Oldou dokonce také soupeřil. Libuška ale potřebovala oporu, kterou našla právě v Oldovi. Matěj se po čase zamiloval do její sestry They. Ani tento, ani Libuščin vztah nevyšel. Olda se dal znovu dohromady s Jitkou a Libuška zůstala sama.

Do života Libušky se po jedenácti letech znovu vrátila její první láska a otec Boriska - Eliáš. Libuška si začala dělat naděje, že by mohli být jedna rodina. Eliáš měl ale jiné plány. Opět odjel a Libušce tím zasadil další ránu.

Z nejhoršího ji dostal Libušku vztah s Matějem, kterému se však dlouho bránila. A pak oba dva vzdorovali svému okolí, které jejich vztah nechtělo akceptovat. Oba odešli od svých rodin a začali i s Borisem spolu žít. Matěje to stálo maturitu v řádném termínu, vysokou, rozkol s rodinou i nervy s Borisem, ale byl rád, že je s Libuškou. Ta ho na oplátku podržela, aby si maturitu dodělal v opravném termínu. Všední každodennost a rodičovské povinnosti ale jejich vztah rozložily. Matěj byl na něco takového přeci jen příliš mladý.

Libuška ale moc dlouho sama nezůstala. Příležitosti se hbitě chopil Eliáš. Ujal se své role otce a Borise srovnal do latě. Tím si získal i Libušku. Zpočátku se zdálo, že Libuška bude konečně šťastná. Jenže z Eliáše se vyklubal domácí násilník. Libuška se ocitla v začarovaném kruhu, jako každá typická oběť domácího násilí. Přes všechno zlé, co po boku Eliáše zažila, uvěřila, že se změní. A tajně se za něj provdala. Eliáš se nezměnil, Libuška si prošla peklem domácího násilí, stala se z ní alkoholička a troska. S pomocí rodiny se vymanila z Eliášova vlivu, zase se postavila na vlastní nohy a začala znovu. Hodně jí pomohl Libor Seidl, do kterého se později zamilovala. S Eliášem se rozvedla, pro Libora, jenž bojuje s bývalou milenkou o právo vídat svého nemanželského syna, je nyní oporou ona. Na Eliáše ale naráží stále, protože svého syna Borise nechce připravit o tátu. A Eliáš už zase začíná manipulovat všemi v jejím okolí, aby se jí znovu dostal pod kůži. Povede se mu to? Je Libuška už dostatečně silná, aby Eliášovi dokázala čelit? 

 

 


Petříková Hana

Petříková Hana

Bude konečně s Tomášem šťastná? Hanka je bezprostřední mladá žena se zápalem…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!