Neumann Boris

Aktualizováno 06.06.2016

Seriál Ulice: Boris Neumann
Zdroj: TV Nova

Vezme ještě někdy tátu na milost?

Libuščin syn patří k těm hyperaktivním dětem, jež jsou postrachem všech učitelů. Přestože není hloupý, učení mu příliš nejde. Svou pozornost totiž věnuje spoustě daleko zajímavějších a důležitějších věcí. Občas něco plácne nebo udělá bez přemýšlení a pak se jen diví, jaké reakce přicházejí z druhé strany. Dospělé dokáže pořádně rozčílit svérázným chováním či divokými nápady, kterými ale většinou nemyslí nic zlého.

 

K průšvihům se téměř pokaždé statečně přizná matce Libušce. Dokonce bez řečí přijme i případný trest, jestliže má pocit, že je oprávněný. Pokud by měl ale pykat nespravedlivě, zuřivě se hájí. U mámy však většinou nachází obrovské zastání, neboť u ní je fair play na prvním místě.

 

Díky své otevřenosti i atraktivnímu prostředí, ze kterého pochází, si Boris snadno získává nové kamarády. Do všeho jde naplno, všechno naplno prožívá, vše, co se jen trochu vymyká jeho normálu, se snaží nějak zpracovat, samozřejmě způsobem jemu vlastním.

 

Boris velmi lpí na své rozvětvené rodině, která mu dává pocit jistoty a zázemí. S její pomocí dobře snášel kočování po městech a státech i absenci skutečného domova. Proto těžce nesl rozdělení rodiny, když se Libuška rozhodla kvůli Matějovi a Thee zůstat v Ulici, zatímco zbytek Nekonečných přesídlil do Francie. A právě dlouhodobá nepřítomnost babičky a dědy se čím dál výrazněji podepisovaly na Boriskově chování. Jediný, kdo na něj platil, byl táta Eliáš, jehož chtěl Borisek mít doma napořád. Postupně si našel vztah i k partnerovi Libušky Matějovi. Dokonce ho začal také poslouchat. Jejich přátelství ale narušil Matějův a Libuščin rozchod i Eliášovo fungování v Libuščině domácnosti. Eliáš se stal postupně Borisovým tátou na plný úvazek. Synovi zkrátil opratě natolik, že během několika měsíců fungoval jako švýcarské hodinky. Čím dál více ho přetěžoval, aby z něj takzvaně něco bylo. Nejprve vrcholovým fotbalem, potom učením, aby se dostal co nejříve na gymnázium. Když se Eliáš oženil s Libuškou, přesvědčil Borise, aby se nechal přejmenovat z Nekonečného na Neumanna. Krátce na to Eliáš svou rodinku sbalil a odvezl do Rakouska.

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Pumrová Gabriela

Pumrová Gabriela

Půjde za svým snem…Spolužačka dvojčat Jordánových je považována za třídní…

Co přinese epizoda 3773?