Peterka Petr

Aktualizováno 07.08.2016

Seriál Ulice: Petr Peterka
Zdroj: TV Nova

Rád zpestřuje život sobě i ostatním

 

Sympatický nekonformní odborný asistent na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty zvládá vedle pracovních povinností také vlastní tvorbu. Nejvíce ho zajímá akční umění, landart a konceptuální umění. Velmi často spolupracuje se studenty, s nimiž pořádá například kreativní happeningy. Vedle toho se poměrně intenzivně věnuje i charitativní práci pro různé neziskové organizace.
 
Vtipný a společenský Petr je velmi oblíbený mezi studenty i svými přáteli, mezi něž patří také vozíčkář Kryštof Jánský. Často se setkává se studenty i mimo akademickou půdu. Těší ho, když v nich může podnítit jejich vlastní osobitou kreativitu. Často umí překvapit nekonvenčními nápady, pro které dokáže strhnout i ostatní. Nebazíruje na svém pedagogickém postavení a nezřídka se studenty také zapaří.
 
Skutečně vážný dlouhodobý vztah Petr zatím neměl. Střídá příležitostné partnerky, ke kterým se příliš neváže. Žádný velký sukničkář to ovšem není. Spíš volnomyšlenkář, jenž jde vstříc zážitkům a nezatěžuje se důsledky. Má rád život a rád ho zpestřuje sobě i ostatním.
 
Tereze Petr převrátil život vzhůru nohama. Díky intenzivní vzájemné spolupráci na několika projektech se sblížili natolik, že mezi nimi přeskočila jiskra a vyspali se spolu. To vážně narušilo Terezin vztah s Vojtou.  

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!