Nekonečný Boris

Aktualizováno 09.05.2016

Seriál Ulice: Boris Nekonečný
Zdroj: TV Nova

Rodina je pro něj nade vše.

Odmalička se pohybuje v prostředí maringotek a cirkusových show, proto mu přijde naprosto normální a přirozené stejně jako povolání jeho otce, žongléra a vrhače nožů. Nějaký čas si dokonce myslel, že takto žijí i všichni ostatní lidé. Přestože záhy zjistil, že tomu tak není, na své domácí prostředí nikdy nedal dopustit a nepřestal ho milovat. V jednom se ale nepotatil – v profesi. Žonglování ani nože ho nikdy nelákaly. On se totiž zhlédl ve všem, co mělo dvě kola. Nejprve jezdil na kole po laně, poté přesedlal na motorky. Už v jedenácti letech dostal svou vlastní, na níž vyváděl neuvěřitelné kousky. Záhy se tak zrodila nová hvězda manéže, která každého udivovala svým motorkářským uměním. Svět motocyklů Borise očaroval na celý život. Pokud to bylo jen trochu možné, jezdil po světě se svou atrakcí a byl tím nejšťastnějším člověkem pod sluncem.

 

I přes neustálé cestování z místa na místo je Boris člověk, který nade vše ctí svou rodinu a chce pro ni jen to nejlepší. U dětí má přirozený respekt, přestože si s výchovou nedělá příliš těžkou hlavu. Hlavní je, že potomci nelžou a nekradou. A že jsou trochu hlučnější a živější? To je jedině dobře! Alespoň se ve světě neztratí. Ostatně právě pro tento přístup ho děti milují. Pořádně hlučný dokáže být i on sám, když se dobře baví nebo když se pořádně naštve. To se zatím stalo jen párkrát, ale pak to vždycky stálo za to.

 

Po znovuobjevení Eliáše, otce Libuščina syna Borise, si Boris dělal naděje, že právě on časem převezme rodinný podnik a stane se jeho nástupcem. Škrt přes rozpočet mu ale udělala samotná Libuška, která si po dalším zklamání z nenaplněného vztahu s Eliášem vybrala jako partnera Matěje Jordána. Přestože Boris jejich vztah časem akceptoval, Matěj pro něj nikdy nebude rovnocennným partnerem, protože nepochází ze stejného prostředí jako on.

 

Boris je ochoten pro rodinu hodně obětovat, dokonce i svou volnost. Když Kateřina onemocněla rakovinou, usadil se spolu s ní a rodinou na čas v Ulici. Zatímco ostatní členové rodiny zde našli domov, Boris pobyt na jednom místě snášel čím dál hůř. Navíc zde nemohl najít ani pořádnou práci, a tak poprvé v životě nedokázal rodinu pořádně zabezpečit. Proto přivítal dobře placené zaměstnání ve Francii, které mu sehnal Eliáš. To ovšem znamenalo roztržení jeho rodiny, protože Libuška s Theou se rozhodly v Ulici zůstat. To byla pro Borise jedna z největších ran, jaké mu mohl osud uštědřit.  

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!