Stránský Karel

Aktualizováno 13.06.2014

Seriál Ulice: Karel Stránský

Lobbista a dovedný manipulátor, jenž je ochoten jít i přes mrtvoly. Povoláním lobbista a vyšší úředník na ministerstvu zasahuje do osudů mnoha lidí. Má slabost pro krásné ženy a dovede si užívat výhod bohatého muže.

Také je ale realista, který má svůj život pevně v rukou. Není ve své podstatě zlý, jen neumí měřit hodnoty jinak než penězi. Za úspěch platí určitou daň v podobě osamělosti a odtažitosti, přestože prošel několika vztahy s mladšími a atraktivními ženami. Býval přítelem Sylvy Mlynářové či Lenky Drápalové a je otcem bratrů Štěpána a Marka Stránských. Zatímco Štěpána po rozvodu vychovávala matka, Marek žil s ním. Proto se také náhled synů na otce liší. Štěpán ho jako rodiče odpsal již před lety a nechce s ním mít nic společného, Marek s ním vycházel celkem bez problémů až do chvíle, kdy i jemu začal v neúnosné míře zasahovat do života.


Různící se názory na základní lidské hodnoty i Karlův čistě pragmatický přístup k životu pod heslem "účel světí prostředky způsobily", že s ním nechce mít nic společného ani jeho starší syn Marek, do kterého vkládal spoustu svých nadějí. V minulosti Karel Stránský nemálo ovlivnil i život Tomáše Jordána. Zajistil mu zajímavou a výnosnou práci pro ministerstvo, která však měla jeden háček. Výnosná byla jen do té doby, dokud Tomáš slepě plnil všechna jeho přání. Poté se Karel Stránský zaměřil na Lumíra Nykla, jemuž pomohl k zastupitelskému místu na úřadě. Avšak ani tato pomoc nebyla nezištná...


Stárková Alžběta

Stárková Alžběta

Hezká, ale poněkud přecitlivělá, plachá a neprůbojná dívka. Pracovitá, pečlivá…

Bláhová Adriana

Bláhová Adriana

Bude konečně šťastná, nebo ji čeká další pořádný kopanec od života?

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!