Stránský Štěpán

Aktualizováno 14.06.2016

Seriál Ulice: Štěpán Stránský
Zdroj: TV Nova

Jde si svou cestou bez přílišného ohledu na ostatní..

Štěpán je stejně cílevědomý jako jeho otec Karel Stránský, ale nechce si to přiznat. Zavrhl ho již před lety, když po rozvodu rodičů zůstal s matkou, zatímco jeho staršího bratra Marka si vzal do péče otec. Od té doby nechtěl mít Štěpán s otcem, jemuž měl za zlé, že je opustil, nic společného. Jejich sblížení nepomohla ani snaha jeho bývalé profesorky na gymnáziu a současně otcovy přítelkyně Lenky Drápalové, ani Markovo přesvědčování, že otec není tak špatný, jak si Štěpán myslí.

 

Po matčině smrti k sobě našli oba bratři cestu. Štěpán si konečně připustil, že Marek je jiný než jejich otec. V těžkých chvílích mu byla oporou jeho dívka Tereza Jordánová, která je však o čtyři roky mladší. Jejich věkový rozdíl se naplno projevil až v době, kdy Štěpán začal studovat prvním rokem na FAMU. Na Terezu již neměl tolik času jako dříve, navíc se obklopil i novými přáteli z řad spolužáků, kteří mají podobné zájmy jako on.

 

Zatěžkávací zkouškou jejich vztahu se stalo natáčení Štěpánova filmu, v němž jednu z hlavních rolí dostala i Terezka. Přestože film měl úspěch a Štěpán se díky němu dostal na vysněnou režii, vztah s Terezou vzal za své. Po několika měsících se k sobě sice opět vrátili, ale Štěpán si už šel svou cestou bez ohledu na Terezu. A byla to právě Tereza, kdo udělal za jejich chozením definitivní tečku poté, co Štěpán získal stipendium ve Francii.


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!