Maléř Martin

Aktualizováno 23.04.2016

Seriál Ulice: Martin Maléř
Zdroj: TV Nova

Rodina je u něj na prvním místě, čekají ho ale těžké chvilky.

Bývalý spolužák Jardy Hejla zakotvil na Moravě, kam se kdysi přestěhoval se svými rodiči. Tenhle sympaťák má srdce na dlani, pro druhé by se rozdal. Člověk ho vidí poprvé v životě, a má pocit, jako by se s ním znal odjakživa. Martin vzbuzuje v lidech důvěru. Když se mu něco nelíbí, na rovinu to řekne. Nemá rád, pokud není jasno na obou stranách. V konfliktních situacích dokáže přistoupit na kompromis. Díky své přirozené sociální inteligenci spoustu věcí překlene s humorem. Když na to však přijde, i on se dovede pořádně „zabejčit“. Jakmile vychladne, umí si udělat srandu i sám ze sebe. Pokud dojde na ostřejší tón, vždy jde rovnou k věci. Nezamlouvá, neodbíhá, nemlží.
Martin je blázen do společných aktivit. V Loučce, kde žije spolu se svou rodinou, manželkou Veronikou a dětmi Rozinou a Filipem, se podílel snad na všech společenských událostech. Rád se sousedy posedí, rozhodně ale není žádným hospodským flákačem. Naopak. Doma se má s rodinou co ohánět, aby zaobstaral hospodářství, dům i samotnou rodinu. Vyučil se truhlářem, jenže svým řemeslem se už nějaký čas neživí. Sehnat práci v dnešní době je problém, a tak bere příležitostné brigády stejně jako jeho manželka.
Martin je pohodář, kliďas, přirozená autorita. Jeho slovo platí kdekoliv a kdykoliv. Výchovu nijak neřeší, sám jde svým dětem příkladem. Rodina má podle něj spolupracovat a držet při sobě. Každý si v ní plní své úkoly. Až když je hotovo, může se věnovat tomu, co ho těší.
Při rozhodování o důležitých věcech se Martina naprosto automaticky radí s Veronikou. Záleží mu na tom, aby byli v souladu. Přesto i je čekají těžké chvilky...
 

 

 

 

 


Pešek Vlastimil

Pešek Vlastimil

Čeho všeho je schopen pro dámu svého srdce? Náruživý rybář Vlastimil Pešek je…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!