Maléřová Veronika

Aktualizováno 11.05.2016

Seriál Ulice: Veronika Maléřová
Zdroj: TV Nova

Zvládne ona i její rodina velké životní změny?

Už odmala hodně akční a energická manželka Jardova parťáka z dětství Martina Maléře je ženou do nepohody. Nohama stojí pevně na zemi. Velký důraz klade na tradici a rodinnou soudržnost, zejména o svátcích či narozeninách.

Veronika výborně vaří, žádný polotovar u ní v kuchyni nenajdete. Ve Veronice se snoubí ženská jemnost a mateřskost s praktičností. Mezi její koníčky patří vedle vaření i zahrada. Má svoji bylinkovou zahrádku, dělá si domácí bylinné směsi, čaje, oleje ap. Doma vytváří pověstné teplo rodinného krbu. Právě díky ní je u Maléřových vždy útulno, naklizeno a navařeno. Někdy ale potřebuje i prostor pro sebe. Pravidelně chodí do kostela, pracuje pro charitu, má ráda sousedskou pospolitost.

Občas dokáže být hodně výbušná. To se projevuje zejména v konfliktních situacích, kdy rychle vyletí. Když vychladne, umí se na věc podívat z odstupu a popř. také uznat svoji chybu.

Rodina je pro Veroniku nade vše. S Martinem jsou spolu od střední školy, děti měli hodně mladí. I po těch letech jim to v manželství skvěle klape. Žijí na Moravě, v regionu, kde je nouze o práci. Aby Martin zabezpečil rodinu, přijme Jardovu nabídku a začne dělat v jeho dílně, stovky kilometrů od domova. Samotná Veronika si přivydělává, jak jen to jde. Je vyučená švadlena, ale práci v oboru nemůže sehnat.  

Maléřovi si nežijí nad poměry. Přesto jsou spokojení a mají harmonické manželství, v němž je Martin hlavou rodiny a Veronika krkem, který tou hlavou otáčí. Už brzy však čekají Veroniku i její rodinu velké změny a zkoušky. Obstojí?
 
 

 

 

 


Maléř Martin

Maléř Martin

Rodina je u něj na prvním místě, čekají ho ale těžké chvilky.

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!