Kučera David

Aktualizováno 06.06.2016

Seriál Ulice: David Kučera
Zdroj: TV Nova

Kantor ideál i jedna z Tereziných opor na gymnáziu

O tomto profesorovi se asi zdá nejedné studentce. Mladý sympaťák učí na gymnáziu fyziku a zeměpis. Jeho učitelské metody jsou lehce novátorské podobně jako metody Oty Puklického. Díky tomu se stal jedním z nejoblíbenějších kantorů ve škole.

Davida jeho profese baví. Nejšťastnější je, když se mu podaří studenty zaujmout něčím, co jeho samotného nadchne, když je naočkuje potřebou přijít danému problému na kloub. David razí metodu praktické výuky. Fyziku učí na základě pokusů, což je pro studenty zábavnější než vzorečky a počítání slovních úloh. U studentů má přirozenou autoritu, o které spousta učitelů jen sní. Vedle výtvarkáře Oty Puklického je to asi jediný člověk ve škole, se kterým se tam může Tereza normálně bavit. David není tak svérázný jako Ota, ovšem jedno mají ti dva společné. Snaží se ve školství nezblbnout.

David je extrémně zvídavý. Všechno ho zajímá, snadno se nadchne pro jakékoli téma, jakýkoli problém. Chce prostě věcem rozumět, pochopit je. Na rozdíl od většiny lidí u něj s věkem nedochází k osekání zájmů a specializaci „na to své“. Zajímá ho pořád všechno, a tak má postřehy z různých oblastí, jež využívá při komunikaci i výuce. Rozhodně se jimi však nechlubí.

Přátelský, milý, otevřený a duchapřítomný David umí být také neobyčejně vtipný. Není ale žádným bavičem společnosti. Je to muž bez třináctých komnat a démonů. Přesto má jeden zlozvyk, kterým svého parťáka ze školy přivádí k šílenství – neustále řeší nějaké hlavolamy, skládačky a rébusy. 
 
 
 
 


Maléř Martin

Maléř Martin

Rodina je u něj na prvním místě, čekají ho ale těžké chvilky.

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!