Maléř Filip

Aktualizováno 10.07.2016

Seriál Ulice: Filip Maléř
Zdroj: TV Nova

Zvykne si v novém domově?

 

Doma na Moravě měl Filip spoustu aktivit – hrál fotbal, trénoval s hasiči, rybařil, chodil ven se svým psem Snipem. Ten ale musel zůstat u babičky a dědy, což Filip jen těžko skousával. Po přestěhování do Prahy Filip neví, jak naložit s přemírou volného času. V Loučce se doma moc neohřál. Jen co přišel ze školy, už zase pádil za kamarády, s nimiž trávil i celé víkendy. V Praze sedává často u počítače, aby se nějak zabavil. To vadí jeho starší sestře Rozině, se kterou má společný dětský pokoj.
Začlenění do nového kolektivu pro něj není jednoduché. Zatímco na Moravě měl spoustu kamarádů, v Praze ho mají za vesnického burana. Rodiče ho v novém bydlišti přihlásili do fotbalového oddílu, aby se vybil a zároveň mohl dělat, co ho baví. Pro akčního Filipa, jenž byl zvyklý trávit většinu dne venku, to je ale jen chabá náplast.
Když se Filip dostane s někým do konfliktu, reaguje hodně impulsivně. Veškeré emoce hned vypouští ven. Pokud si myslí, že je v právu, neváhá se s kýmkoliv poprat. Rychle se vytočí, ale stejně rychle dovede vychladnout a na konflikt zapomenout. Pocity ublížení si v sobě nenosí. Je zdravě extrovertní. Na rozdíl od introvertní sestry Roziny dokáže být odolnější vůči vnějším vlivům.  
Se sestrou má Filip hezký vztah, v mnoha ohledech na ni dá. Bohužel se na nich trochu podepíše soužití v jednom dětském pokoji. Filip nechce starší sestře v ničem moc ustupovat. Často na ni žárlí, protože má pocit, že na ni rodiče berou větší ohledy, že se vše točí kolem ní. 
Doma je Filip zvyklý pomáhat. V Praze má daleko méně povinností než v Loučce, kde s Rozinou měli na starost domácí zvířata, věci kolem domu i v kuchyni. Občas se kvůli tomu spolu pohádají, ale své úkoly si vždy splní.

 

 
 
 
 

 

 

 


Rettig Henry

Rettig Henry

Umí ukázat věci v jiném světle…Majitel hospody u Jindřicha je rodilý Američan,…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!