Weber Richard

Aktualizováno 11.08.2016

Seriál Ulice: Richardův skon všechny hodně zasáhl...
Zdroj: TV Nova

S frajeřinkami to občas přeháněl a zaplatil za to životem...

Přehrát poslední díl Ulice

 

 

Richard byl kluk ze slušné rodiny, co si ve škole hrál na drsňáka, aby ho ostatní brali. Doma ale musel sekat latinu stejně jako jeho mladší sestra Lucie, která chodí do Frantovy třídy. Z táty měl Richard respekt.
 
Před spolužáky z Mikiho třídy a vrstevníky ze sebe Richard dělal frajera, ovšem beze svědků vždy sklonil hlavu před autoritami. Byl přirozeně inteligentní. Když chtěl, uměl být i zábavný. Ve snaze strhávat na sebe pozornost to ale občas přehnal. Jeho vtípky někdy bývaly přes čáru. Ve škole proplouval na vlně průměru, přestože měl na víc. Jemu to ale stačilo a rodiče mu to tolerovali.
 
Nedokázal sám věci iniciovat, rozběhnout a dotáhnout až do konce, nebyl přirozený vůdce. Často nedomyslel všechny důsledky, jež jeho činy vyvolaly. Na gymnáziu byl zaškatulkovaný jako grázlík a potížista. Svého času si s ním užíval své školník Vlastimil Pešek. Krotit ho musela i Miriam Hejlová a naposledy také Tereza Jordánová, když byla v jeho třídě na učitelské praxi, a po roce znovu, když v jeho třídě převzala po Miriam Hejlové třídnictví.
 
Poté, co se Richard zamiloval do Roziny a začal s ní chodit, ho jeho okolí takřka nepoznávalo. Vedle Roziny z něj byl citlivý, pozorný kluk, jenž bral vztah hodně vážně. Bohužel od něj očekával daleko víc než Rozina. Když s ním Rozina odmítla odjet z maturitního plesu na chatu jeho rodičů, začal pít. A to se mu stalo osudným. Tragicky zemřel 13. ledna, den po plese, kdy sedl za volant opilý a nezvládl řízení.
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Filip si koleduje. Jakou lekci mu dá ve škole Magda?