Maléřová Rozina

Aktualizováno 10.08.2016

Seriál Ulice: Rozina Maléřová
Zdroj: TV Nova

Zvykne si v novém prostředí?

V jádru hodná, introvertní a přirozeně inteligentní Rozina je bystrá, ale na vše potřebuje svůj čas. Vyrůstala v úplně jiném prostředí než její současní spolužáci, vyznává trochu jiné hodnoty než oni. Do nového kolektivu se snaží zapadnout, ale je to pro ni v mnoha směrech obtížné. Doma na Moravě tancovala ve folklórním souboru, jezdila na koni, pomáhala s hospodářstvím, jak je na vsi zvykem. Má ráda zvířata a právě ta jí v novém domově v Praze hodně chybí.
V kolektivu toho Rozina moc nenamluví. Rozhodně není vůdčí osobností, nepotřebuje být středem pozornosti jako třeba Viki nebo Lucie. Rozina spíš jen pozoruje dění, ale když má co říct, svůj názor poví. Chybí jí rychlá, přirozená spontánnost, jež je naopak vlastní jejímu mladšímu bráchovi Filipovi.
Na Rozinině vztahu s bratrem se trochu podepíše společné soužití v jednom dětském pokoji. Na Moravě byla Rozina zvyklá na své soukromí, o které v novém domově přišla. Bohužel v období, kdy by ho potřebovala více než kdy jindy.
Doma je Rozina zvyklá pomáhat. V Praze má daleko méně povinností než v Loučce, kde měli s Filipem na starost domácí zvířata, věci kolem domu i v kuchyni. Občas se kvůli tomu spolu pohádají, ale své úkoly si vždy splní.
Konfliktům mimo domov se Rozina vyhýbá. S bráchou si občas vjede do vlasů, aby si uhájila to své. Rodiče jsou pro ni přirozenou autoritou. Je zvyklá svěřovat se mámě, probírat s ní věci, které ji trápí. Jakmile ale ztratí pevnou půdu pod nohama, uzavírá se do sebe.
Rozina zatím s žádným klukem nechodila. Poprvé se pořádně zamiluje až v Praze...
 
 
 
 

 

 

 


Rettig Henry

Rettig Henry

Umí ukázat věci v jiném světle…Majitel hospody u Jindřicha je rodilý Američan,…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!