Hložánek Rudolf

Aktualizováno 22.07.2016

Seriál Ulice: Rudolf Hložánek
Zdroj: TV Nova

Bude mu to se Simonou stále klapat?

Rudolf je v mnoha směrech pravým opakem svého bratra Tondy. Veselý, dobrosrdečný, čestný, obětavý chlapík, jenž se k problémům vždy staví čelem. Ovšem i on dokáže vybouchnout a projevit se jako pravý cholerik. Stačí, aby měl pocit, že ho někdo lituje kvůli jeho handicapu, nebo mu pomáhá, aniž by si o to sám řekl. Bratra má rád, ale bere ho s rezervou. Rozhodně si o něm nedělá žádné iluze. Tonda to ví, a tak si před bráchou na nic nehraje. Rudolf je pro něj autoritou, on jediný na něj zabírá. Když Tondovi opravdu teče do bot, hledá pomoc u bráchy, hlavně co se rodinných záležitostí týče.
 

Osud se s Rudou nemazlil, ale on nezahořkl. Naopak. Má stále chuť do života, raduje se z maličkostí, užívá si každého dne. A co všechno má již za sebou? Na dráze, kde dříve pracoval jako strojvedoucí, se mu stal těžký úraz páteře, když zachraňoval život svému kolegovi. Po zdlouhavé léčbě se přeci jen postavil na nohy, ale bez berlí se neobejde. A aby toho nebylo málo, jen co se vylízal z nejhoršího, zemřela mu manželka na rakovinu. Ruda sám vychoval syna, i když byl tehdy na invalidním vozíku. Nyní jeho syn studuje vysokou školu v Ostravě a na tátu nedá dopustit.
 

Vysokou školu má vystudovanou i Rudolf, ale titulem se nikde nechlubí. Přestože je elektroinženýr, živí se rukama – opravuje exponáty v Národním technickém muzeu. Má šikovné ruce, poradí si snad s každou závadou, ať se jedná o jemný hodinářský mechanismus či velký stroj. Jeho krédem je: „Dokud věc slouží a je opravitelná, má svůj život a nemá se vyhazovat.“ Když nemá nástroj, kterým by věc opravil, vyrobí si ho. Jeho poznávacím znamením je kromě veselosti i trpělivost, soustředěnost.
 

A jak to má Rudolf s ženami? Je k nim galantní, rozhodně ale není neustále na lovu jako jeho bratr. Kdysi se snažil najít si družku, ovšem tu pravou stále ne a ne objevit, dokud nepoznal Simonu. Sice chvíli trvalo, než ji sbalil, ale pak už šlo vše ráz na ráz. Za pár měsíců se sestěhovali, a vůbec toho nelitují, přestože se občas přežene nějaká přeháňka. Kvůli Simoně šel Rudolf i na další operaci zraněného kloubu, protože je stále naděje, že by mohl chodit bez berlí. Uzdraví se? A bude jim to se Simonou stále klapat?

 

 

 

 


 


Rettig Henry

Rettig Henry

Umí ukázat věci v jiném světle…Majitel hospody u Jindřicha je rodilý Američan,…

Ševčenko Ingrid

Ševčenko Ingrid

Naučila se brát život, jaký je. Ingrid jednala téměř celý svůj život bez…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!