Toužimský Miroslav

Aktualizováno 11.05.2014

Seriál Ulice: Mirek Toužimský
Zdroj: TV Nova

S Mirkem ani s jeho mladší sestrou Emou se život zatím příliš nemazlil. Obě děti odmalička pendlovaly mezi kojeneckými či dětskými domovy a rodiči, kteří se pro přespříliš kladný vztah k alkoholu nedokázali postarat ani sami o sebe, natož o své potomky.

Absence rodinného zázemí se samozřejmě odrazila v psychice sourozenců Toužimských. Průbojnější Mirek si v současném dětském domově vysloužil nálepku nepřizpůsobivého průšviháře. Nikomu příliš nedůvěřuje a nejraději si všechno udělá po svém. Život ho však už dostatečně vyškolil na to, aby věděl, kdy nemá dráždit hada bosou nohou. Jakmile vycítí, že někde vládne pádná pravice, okamžitě se stáhne do pozadí, aby se nestal hromosvodem špatných nálad.

 

Stejně jako Ema má i Mirek tolik špatných zkušeností s dospělými, že si jen málokdo dokáže získat jeho důvěru nebo opravdový respekt. V posledních letech se to podařilo pouze Frantovi Hrubému a Liškovým. V dětském domově se Mirek s ostatními dětmi příliš nekamarádí, protože už je natolik vyhraněnou osobností, že málokoho dokáže akceptovat - a obráceně. Za svého kamaráda vlastně považuje jen Frantu Hrubého, i když to mezi nimi párkrát pořádně zaskřípalo právě kvůli Mirkovým průšvihům. Mezi ty největší patřily jeho dva útěky z dětského domova, kvůli kterým se nakonec dostal i do pasťáku. To byla pro Mirka tak odstrašující zkušenost, že po návratu do dětského domova začal jakž takž sekat latinu - alespoň na oko.


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!