Vránová Marie

Aktualizováno 03.12.2018

Seriál Ulce: Marie Vránová
Zdroj: TV Nova

Ráda by dohnala ztracený čas…

Přehrát poslední díl

 

Peškova sestra je v lecčems protikladem o deset let staršího bratra Vlastimila. Veselá, extrovertní, podnikavá. Ale stejně jako on je velmi hrdá a tvrdohlavá. Jakmile se jednou zasekne, je těžké s ní hnout.

 

 

Marie je hrdá na svou dceru Blanku, která to na rozdíl od ostatních členů rodiny někam dotáhla. Blanka totiž vystudovala medicínu a po škole si s manželem otevřela zubní ordinaci. Samotná Marie žije na statku, který zdědila. S přibývajícím věkem je pro ni ale jeho udržování čím dál náročnější. Ovdověla mnohem později než její bratr, avšak ani smrt blízkých ty dva neusmířila. Ani jeden z nich se nedokázal dostat za dávné křivdy, které se staly v jejich mládí a vygradovaly po smrti jejich movitého strýce.

 

Až na prahu své šedesátky udělala Marie první vstřícný krok a bratra pozvala na narozeninovou oslavu. Vlastimil ale poslal jen předtištěné blahopřání, jak je už léta zvyklý. Marii to však neodradilo. Když si něco vezme do hlavy, jde za tím. A tentokrát to je narovnání vztahů v rodině. Velkého spojence našla v Amálii, ovšem ani tehdy nemá vyhráno. Čelí totiž i zákeřné nemoci... Podaří se Marii zvítězit nad nemocí a dohnat ztracený čas s bratrem Mílou? Jaká tajemství se skrývají za jejím úsměvem?

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!