Beneš Václav

Aktualizováno 15.08.2019

Seriál Uice: Václav Beneš
Zdroj: TV Nova

Václava Beneše ztvárňuje František Kreuzmann

Sympatický Václav je dobrák od kosti, ovšem dříví štípat si na sobě nenechá. Oproti Kataríně, jež zdědila temperament po mámě, je mnohem klidnější a rozvážnější. Nohama stojí pevně na zemi, je poctivý, pracovitý a v mnoha směrech mužem činu. Příliš toho nenamluví, avšak dokáže se rázně ozvat, pokud se mu něco nelíbí. Svou dceru miluje, chce, aby byla šťastná. To však neznamená, že se v ní vidí. Když mu není něco po chuti nebo má pocit, že Katarína nejedná správně, dá jí to hned najevo. Takhle se ale chová i k ostatním lidem.

V době, když ještě žila jeho žena Helena, Katarínina máma, byla právě ona tím tahounem jejich života. Poznali se na Slovensku, kde Václav kdysi pracoval. Když se vzali, Václav tam i zakotvil, ale na slušnější živobytí se tam docela nadřeli. Ve chvíli, kdy bylo Kataríně patnáct let a ukončila základní školu, proto Václav, původní profesí elektrikář, využil pracovní příležitosti a přestěhoval se i s rodinou do Prahy. Zde si Helena otevřela pradlenku, Katarína začala studovat na gymnáziu, Václav dělal práci, která ho bavila.

Idylka ale netrvala dlouho. Helena vážně onemocněla a své nemoci bohužel podlehla. Pro Václava, který ji hodně miloval, to byla obrovská rána. Tehdy se Katarína ujala péče o domácnost i pradlenku a byla tátovi velkou oporou. Společně se začali o pradlenku starat, oba dva ji berou jako Helenin odkaz. Václav ví, že se Katarína vlastně obětovala. Znovu si to uvědomil po bouračce, kdy ho Matěj souhrou nešťastných náhod přejel. Zatímco on bojoval v nemocnici o život, Katarína se snažila ze všech sil udržet chod pradlenky. To se jí i díky Matějovi povedlo. Už brzy však čekají Václava další změny...


Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!