Neumann Eliáš

Aktualizováno 25.01.2016

Seriál Ulice: Eliáš Neumann
Zdroj: TV Nova

Libuščin osudový muž, otec jejího dítěte, který jí po jedenácti letech opět vstoupil do života a udělal z něj peklo.

 

Sympatický volnomyšlenkář a svobodná duše pochází z bohaté světské rodiny. Kraluje jí stejně autoritativní hlava, jakou je Boris Nekonečný. Na rozdíl od otce si ale Eliáš s Borisem odjakživa rozuměl a byl u něj jako doma. Proto mu ani nemohlo uniknout, v jakou kočku se změnila dospívající Libuška. Ta se do Eliáše po uši zamilovala. Jenže zatímco pro ni to byla první opravdová láska v jejím životě, Eliáš bral vztah s Libuškou především jako nový úžasný zážitek, který dříve nebo později skončí. A skončil v momentě, kdy vztah začal být příliš vážný. Jednoho dne se Eliáš prostě sebral a bez rozloučení odešel, aniž by někomu cokoliv vysvětloval. Několik let pak o sobě nedal vůbec vědět, a tak se ani nedozvěděl, že Libuška s ním čeká dítě – Borise.   

Eliáš se spoustu let se toulal po Evropě a živil vším možným. Na prostředí cirkusu ale nikdy nezanevřel. Zkušenosti i čich na lidi a hlavně jejich talent nakonec zúročil jako hledač talentů pro světské. Přestože mu chybí vzdělání, mezery ve vědomostech nahrazuje přirozenou inteligencí. Nemíní si nechat vnutit jakékoliv závazky a žije jen přítomností. Jenže i jeho občas dostihne minulost.

Eliáš se po jedenácti letech dozvěděl, že má s Libuškou syna. Společný život s rodinou ovšem neplánoval a opět zmizel za kšefty. Jeho ego hodně těžce neslo, když Libuška začala žít s Matějem. Několikrát se ji marně pokusil svést. Příležitost se mu znovu naskytla až po jejich rozchodu. Libušku si získal péčí o syna, kterého srovnal do latě.

Čím více měl svou rodinku jistou, tím více utahoval šrouby. Libuška i Boris museli začít fungovat přesně podle jeho představ. Když to nešlo po dobrém, donutil je k tomu po zlém. Z Eliáše se vyklubal domácí agresor, jenž své blízké drží v šachu. Protože je skvělý manipulátor, snadno dosáhne všeho, co si zamane. Dokonce i tajného sňatku s Libuškou. Povede se mu ji naprosto odizolovat od její původní rodiny?


 

Staňte se fanoušky Ulice na Facebooku


Toužimská Ema

Toužimská Ema

Ema si může nechat o idylickém dětství jenom zdát, stejně jako její starší…

Další průšvih Filipovy partičky ve škole: Vybílení pokladny kvůli cigaretám?!